MENU
klinika
"Shtojmë përpjekjet për të luftuar zyrtarët e korruptuar"

“14 shqiptarë nuk shkelin dot në SHBA”, Pompeo paralajmëron

“Të gjithë u bënë ndërtues, nuk bëhet kështu”

Luljeta Bozo merr situatën në dorë, porosi të prerë: Ligji duhet të përmirësohet

Specialistja e ndërtimit dhe inxhinierja, Luljeta Bozo i është përgjigjur thirrjes së kryeministrit Edi Rama...

Tërmeti

Skënder Gjinushi: ASH gati të bëjë rolin e organizatorit

Kryetari i Akademisë së Shkencave Skënder Gjinushi i pranishëm në mbledhjen e qeverisë në mbledhjen...

Tronditi me deklaratën në gjyq

Vrau të bijën 20-vjeç, babai shqiptar mbyllet në spital psikiatrik

Shqiptari Petrit Lekaj, i cili tronditi opinionin publik pak muaj më parë, pasi vrau në...

“Politika të ndryshojë pak lëkurë”

Majko reagon për tërmetin: Qeveria nuk po bën gjënë më të zgjuar

“Nuk mendoj të them që ajo që po bën qeveria është gjëja më e zgjuar...

Rikujton 5 propozimet

Basha- Ramës: Të ndalojmë futjen e Durrësit në ‘dimër’ ekonomik

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i ka kujtuar edhe njëhërë kryeministrit Rama 5 propozimet...

Monitorim i kushteve higjieno-sanitare

Pikat e emrgjencës/ Vaksinim për çdo qytetar të rrezikuar nga gripi

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, nga Qendra Sociale “Gonxhe Bojaxhi”, është shprehur...

Arsyeja

Jep dorëheqjen Gjyqtarja e Krimeve të Rënda

Gjyqtarja e Krimeve të Rënda Liljana Baku është dorëhequr nga detyra. Dorëheqja është paraqitur nga...

Çfarë po ndodh ‘nën këmbët’ e Shqipërisë?

Profesori italian: Duhet të mësohemi të jetojmë me tërmetet

“Jemi mbi një vijë, midis Afrikës dhe Europës, që po afrohen. Kalabria është e mbështetur...

Flet komisioneri për Zgjerimin në BE

“Të korrigjojmë gabimin, hapja e negociatave e mundur në Mars”

“Të korrigjojmë gabimin e tetorit dhe në pranverë të 2020 të hapen negociatat për Shqipërinë...

Sygjerimet

OSBE/ Përmirësim të ligjit për median online në Shqipëri

Përfaqësuesi i Lirisë së Mediave të OSBE-së Harlem Desir rekomandon përmirësime e mëtejshëm të ligjeve...