MENU
klinika
Deklarata

Integrimi/ Rama: Një forcë e brendshme përpiqet të pengojë hapjen e negociatave

Homazhe pranë "Nënë Shqipëri"

Dita e Dëshmorëve/ Basha: Të bashkohemi për të mbrojtur lirinë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe ish-kryeministri Sali Berisha, kanë zhvilluar homazhe pranë monumentit...

Segmentet e kufizuara

“Dita pa Makina”/ Ja ku do të devijohet qarkullimi në kryeqytet

Bashkia e Tiranës ka rikthyer sot nismën “Dita pa Makina”, e cila synon ndërgjegjësimin e...

Deklarata

Rama dhe Meta homazhe për Ditën e Dëshmorëve/ Presidenti mesazh politikës

Në Varrezat e Dëshmorëve është zhvilluar para pak momentesh ceremonia e përkujtimit të dëshmorëve. Zyrtarë...

Parashikimi i motit

A do të vazhdojnë reshjet ?

Masat ajërore të paqëndrueshme do të diktojnë mot të vranët gjatë paradites në të gjithë...

Super-operacioni te 'Komuna e Parisit'

Si u prangos i forti i Shkodrës? Dalin pamjet

Aksioni i zhvilluar sot nga FNSH, RENEA dhe forcat Shqiponja vuri në pranga dy persona...

Çfarë propozon?

Si do e realizojnë “arsimin evropian”? Basha jep formulën

Gjatë fjalës së tij në tryezë me pedagodë dhe akademikë, kryedemokrati Basha publikoi 5 konkluzione...

Detajet

Çfarë po ndodh? Basha “shtrëngon” duart me gruan e Sokol Olldashit

Teksa sot kryedemokrati Basha realizoi një takim me pedagogë të Universiteteve Publike e përfaqësues të...

Rrëfimi

Vrasja e deputetit Xhindi/ Flet i biri: Çfarë gjetëm pranë banesës

Aurel Xhindi, djali i deputetit të vrarë në derën e shtëpisë, Fatmir Xhindi ka rrëfyer...

Detajet

Vuçiç vizitë në Tiranë? Lëvizja Vetëvendosje paralajmëron protesta

Pas lajmit se në Shqipëri do të vijë për vizitë presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç...

Nga Prof. Dr. Fadil Maloku

Gjykatë për krimet serbe në Kosovë? Kush i pengon pushtetarët e pasluftës? Askush!

Kush i pengoj, pushtetarët e pasluftës t’a ngrejnë një Gjykatë për krimet serbe në Kosovë?!...

Tensionet globale

Një luftë e tretë botërore? Shqipëria, si vendi i tretë më i sigurtë!

Lufta e Tretë Botërore është bërë një shqetësim për shumë njerëz ndërkohë që tensionet mes...