MENU
klinika
Ja ç'thonë shkencëtarët britanikë

Koronavirusi ka 6 nivele, ja simptomat për secilin prej tyre

“I vetmi sektor, që s’kërkoi pagë lufte”,

Gazetari publikon video nga parcelat me hashash: Narcokulturë 2020

Gazetari Artan Hoxha ka publikuar në faqen e tij të facebook foto dhe video nga...

Ja cili shtet

Kush do t’a përfitojë i pari vaksinën kundër Covid-19?

Nëse do të zhvillohet më në fund një vaksinë e sigurt dhe efektive kundër COVID-19,...

Në 24 orët e fundit 102 raste të reja

COVID-19/ Rëndohet bilanci i viktimave, 4 të vdekur te Infektivi

Në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 4 qytetarë duke mos fitur dot betejën...

Heroi i heshtur në vijën e zjarrit

Mjeku Tritan Kalo feston sot ditëlindjen, Edi Rama e uron publikisht

Mjeku infeksionist Tritan Kalo, i cili ka qenë një ndër më të angazhiuarit në luftën...

Kujton ditën e ‘luftëtarit të lirisë’

Meta: Edhe ne kemi pasur ‘Mandelat’ tanë, ja amanetet që lanë

Presidenti i vendit, Ilir Meta, ka kujtuar Ditën Ndërkombëtare të Nelson Mandelës. Me nje shenim...

Flet xhaxhai i 21-vjeçares që ndërroi jetë tek Infektivi

“Nuk vdiq nga Covid-19, e kanë vrarë ata”

Disa ditë më parë vendi ynë do tronditej nga vdekja e një 21-vjeçareje nga Covid-19,...

Nga Alfred Peza

Lulzim Basha mes dy zjarreve

Nga Alfred Peza Pas marrëveshjes së 17-18 majit 2017, Lulzim Basha i shmanget përballjes fizike...

Pamje trishtuese

Brenda infektivit, të prekurit më koronavirus në luftë me jetën!

Pamje frikësuese që sjellin trishtim përcillen nga spitali infektiv aty ku shumë të prekur me...

Nga Mustafa Nano

Poshtë ambasadorët! Rrofshin ambasadorët!

Nga Mustafa Nano Në jetën publike shqiptare ka shumë aktorë, qeveria, opozita, institucionet, politikanë, gazetarë,...

Mashtrimi gjigand i “Kurum”

Si i mori 210 milion euro nga 5 bankat shqiptare me bilance fiktive?

Mashtrimi gjigand bërë 33 bankave në Turqi, Shqipëri dhe Angli nga kompania e njohur e...