MENU
klinika
Urdhri i rektorit

Ja kur rinis mësimi në Universitetin e Tiranës

“Zemra e një mashkulli..."

Greg Rama tjetër dedikim prekës për të fejuarën

Të gjithë do ta mbajnë mend gjatë në kujtesën e tyre zgjimin tronditës të 26...

Hapëira tregtare dhe vendparkime

Turqia gati të nisë ndërtimin e 500 apartamenteve

Ndërtimi i 500 apartamenteve për banorët e prekur nga tërmeti në qytetin e Laçit do...

"Nëse doni paqe në Europë duhet të..."

Shqipëria merr Presidencën e OSBE-së, Rama: Hap historik

Kryeministri Edi Rama deklaroi se marrja e Presidencës së OSBE-së nga Shqipëria është një hap...

Qëllim, përmirësimi i jetesës

Austria dhuron 600 mijë € për rindërtimin

Thirrjes për ndihmë në këto momente të vështira që po kalon vendi ynë pas tërmetit...

"Të gjejmë zgjedhje sa më shpejtë"

Meta tregon kur do mbahet tubimi për demokracinë

Presidenti Ilir Meta, deklaroi sot nga Kruja se tubimi në mbrojtje të demokracisë i planifikuar...

"Ndryshimet pozitive!?"

Dorëhiqet shefja e kabinetit në Prokurorinë e Përgjithshme

Vetëm pak orë pasi kryeprokurori i ri, Olsian Çela, mori zyrtarisht detyrën dhe bëri prezantimin...

Ja çfarë ndodhi me dëmshpërblimin e banesave në fshatra

Tërmeti/ Rama miraton një tjetër kërkesë të Bashës

Tërmeti i fuqishëm dhe demet që shkaktoi duket se kanë vënë në një linjë Kryeministrin...

Debate në Komisionin e Integrimit

Shqyrtimi i buxhetit/ Hajdari dhe Ralf Gjoni braktisin mbledhjen

Mbledhja e sotme e Komisionit parlamentar të Integrimit ka nisur me debate dhe shkak është...

"Ndihem e vlerësuar..."

Kryeprokurori i ri merr detyrën/ Marku: E lumtur që ja pasoj shokut të klasës

Prokurori i ri i Përgjithshëm Olsian Çela ka marrë sot detyrën në krye të akuzës shqiptare....

Mbledhja e jashtëzakonshme

Rama niset drejt Bratislavës, Shqipëria merr presidencën e OSBE-së

Kryeministri Edi Rama dhe Ministri i Jashtëm në detyrë Gent Cakaj do të udhëtojnë sot...

Ja opsionet se ku do të ngrihen lagjet e reja!

Rama: S’kemi fuqi punëtore për kantieret, do kërkojmë nga jashtë

Për të nëntën ditë radhazi kryeministri Edi Rama ka mbledhur kabinetin qeveritar, pasi vendi po...