MENU
klinika
Parashikimi

Mësoni si do të jetë moti sot!

"554 familje s’mund të kthehen në banesa, ne do paguajmë…"

Strehimi i banorëve në Tiranë, Rama jep shifrat

Kryeministri i vendit, Edi Rama, ishte i pranishëm sot në mbledhjen e Këshillit Bashkiak të...

Nga VOA

“Olsian Çelës nuk ju desh të përfitonte nga kjo klauzolë”

Në Shqipëri parlamenti zgjodhi sot prokurorin e ri të përgjithshëm, duke votuar në mbështetje të...

Betimi, misioni dhe mandati

Dy detyrat e KED-it të ri/ Si do zgjidhet Inspektori i Lartë i Drejtësisë

Në institucionin e Presidencës u hodh sot shorti për zgjedhjen e anëtarëve të Këshillit të...

"Jo zgjerim, pa një reformim të thellë të BE-së"

Macron sërish kundër integrimit të Shqipërisë: Pyesni serbët, nëse…

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka ritheksuar se është kundër hapjes së negociatave me vendet...

"Vendi i nostalgjisë"

Sgarbi: Shqipërinë e quaja dikur “vendi i komunistëve kinezë”

Në emisionin “Porta a Porta” të Bruno Vespas i ftuar me kryeministrin shqiptar, Edi Rama...

Do merren në pyetje projektues dhe inxhinierë

Prokuroria ka nisur hetimin për 770 objekte në Tiranë dhe Vorë

Prokuroria ka nisur hetimin për 770 objekte në Tiranë dhe Vorë. Për objektet e para...

Video

Vogëlushi nuk i ndante sytë Ramës teksa fliste, kryeministri: Hajt inshallah nuk bëhesh…

Nga Vora ku ishte sëbashku me Komisionerin Europian, Janez Lenarčič, kryeministri Edi Rama foli për...

"Të gjitha do hetohen"

Rama sulmon sërish mediat : Histori qensh, çorodi dhe budallallëqe

Kryeministri Edi Rama sulmoi sërish median e cila sipas tij ka abuzuar gjatë raportimeve për...

Nga Rexhep Qosja

Jemi të tronditur!

Jemi të tronditur. Të gjithë. Jemi të tronditur, me shpirt e me mendje. Të gjithë....

"Përparësi kryesore për Shqipërinë..."

Soreca: Mirëpresim Olsian Çelën si Prokuror i Përgjithshëm

Ambasadori i BE në vendin tonë, Olsian Çela ka dhënë mbështetjen për zgjedhjen e Olsian...

"Ra opozita, gërmadhat jeni ju"

Rama i ashpër me opozitën e re: Nuk jeni më të zotë se ata që ikën, nuk dini të flisni

Me një gjuhë të ashpër dhe ironike, kryeministri Edi Rama i bëri thirrje opozitës parlamentare...