MENU
klinika
Siguria për popullin shqiptar

Si do ndihmojë konkretisht BE? 3 fazat që prezanton Soreca

Njoftimi zyrtar

Prokuroria kalon në veprim, nis hetimet në Tiranë dhe Durrës

Prokuroritë e Durrësit dhe të Tiranës kanë kaluar në veprim konkret pas situatës së rëndë,...

Ilir Meta zbardh detajet e diskutimit

“Prokuroria të çojë hetimet përpara”

Pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë Kombëtare ku i pranishëm ishte edhe kryeministri Edi Rama,...

Vlerësimi i plotë i dëmeve

Drejtuesi i Mbrojtjes Civile të BE-së: Kontroll çdo banese

Drejtuesi i Ekipit të Mekanizmit të Mbrojtjes Civile të BE-së, Peter Glerum deklaroi se ekspertët...

"Shqipëria nuk është vetëm"

Miku i mirë në ditë të vështirë/ Xhaçka: Tërmeti ishte apokaliptik

“Miku i mirë njihet në kohë të vështira. Shqipëria nuk është vetëm. Tërmeti ishte shkatërrues...

"Dhimbja juaj është dhimbja jonë"

Soreca: BE-ja do të ndihmojë Shqipërinë pas tragjedisë së tërmetit

Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca u shpreh unioni do të ndihmojë popullin shqiptar...

Bilanci

17 banesa u shembën/ Raporti: 2633 banorë janë strehuar në hotele

E hënë, 2 dhjetor 2019/ Sot është dita e gjashtë pas tërmetit të rëndë të...

Ja çfarë rekomandojnë!

Metodologjia e profesorëve amerikanë për ringritjen pas tërmetit

Në përgjigje të tërmeteve të kaluara në Kaliforni dhe në Japoni komunitetet e prekura i...

Post-tërmeti

Meta mbledh Këshillin e Sigurisë Kombëtare

Presidenti i vendit ka mbledhur Këshillin e Sigurisë për situatën post-tërmetit në Shqipëri. I pari...

"Do marr pjesë në mbledhjen e Këshillit"

Rama i thotë “Po” Metës

Kryeministri Edi Rama zbuloi gjatë mbledhjes së jashtëzakonshme të qeverisë se do të takohet sot...

Ja çfarë synohet!

Detyra të reja, Rama lajmëron lëvizjen e re të Francës

Kryeministri Edi Rama në mbledhjen e jashtëzakonshme të qeverisë tha se ka kontaktuar me qeverinë...

Parashikimi

Mësoni si do të jetë moti sot

Moti për ditën e sotme parashikohet me sistem vranësirash kryesisht në bregdet e qendër. Vranësirat...