MENU
klinika
"Të zhvillohen sa më parë zgjedhjet!"

Zbardhet takimi i Kryemadhit me zyrtarin e DASH

Mbi 100 minuta në Kryeministri

Përfundon takimi Rama-Kostelancik

Ka përfunduar takimi mes kryeministrit Edi Rama dhe drejtorit ri për Europën Qendrore e Jugore...

Takimi zyrtar

“Fund kapjes së shtetit”, Basha flet pas takimit me zyrtarin e SHBA

Lideri demokrat Lulzim Basha përmes një  mesazhi, shkruar në anglisht tha se ka patur një...

Reforma zgjedhore

Opozita parlamentare vendos kusht: Të largohet Gjiknuri!

Opozita parlamentare kërkon, Largimin e Damian Gjiknurit nga komisioni i reformës zgjedhore, ndërsa kryefjalë sipas...

Kostelancik niset drejt Ramës

Zyrtari i DASH përfundon takimin me Kryemadhin

Përfundon takimi i kryetares së LSI, Monika Kryemadhi me Drejtorin për Europën Qendrore dhe Jugore...

Reagimi i Presidentit

Ilir Meta: Më ‘çmendët’, me 9 shtator më keni aty!

Presidenti i Republikës, Ilir Meta është thirrur për të dëshmuar në Komisionin Hetimor në datën...

Albin Kurti tregon kush merr vendimin

Ditmir Bushati në krye të “Vetëvendosjes”?

Ish-ministri i jashtëm Ditmir Bushati, është një nga emrat më të përfolur si drejtues i...

Problemet me pasurinë

Përjashtohet për Kushtetuesen, KED rishikon vendimin për Zhaklina Peton

KED ka rinisur verifikimet për Zhaklina Peton, kandidate për në Gjykatën Kushtetuese. Peto ishte përjashtuar...

Ja çfarë përfitojnë

Greqia ndez ‘dritën jeshile’ për emigrantët shqiptarë!

Emigrantët shqiptarë që jetojnë e punojnë në Greqi, e që kanë arritur të marrin lejen...

Kostelancik niset drejt Ramës

Basha i ‘shtrin dorën’ Amerikës, i qan hallet DASH

Drejtori për Evropën Qendrore dhe Jugore në Departamentin Amerikan të Shtetit, David Kostelancik po qëndron...

Çfarë lajmëroi Lleshaj?

Integrimi/ Gjermania në krah të Shqipërisë

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, ka takuar homologun e tij gjerman, Horst Seehofer. Lajmin e...

Si e takova Alfred Veliun?

“Babalja”/ Hajdarmataj zbulon arsyet pse thirri SHISH

Prokurori Besim Hajdarmataj ka rrëfyer në seancën e sotme në procesin “Babalja”, njohjen e tij...