MENU
klinika
"Do të kemi sa më shpejt demokraci dhe sundim ligji!"

Ministri gjerman: Ballkani Perëndimor në qendër të angazhimit tonë për zgjerim

Situata e Covid-19 në Shqipëri

Shefi i Mikrobiologjisë zbulon arsyen e shtimit të infektimeve

Shefi i Laboratorit të Mikrobiologjisë Andi Koraqi u shpreh se rritja e rasteve me Covid...

"Ky është trinomi që duhet të aktivizohet me patjetër"

“Koha për veprim është tani”

Erion Dasho, eksperti i shëndetit publik, në një postim në rrjetet sociale shkruan se në...

A transmetohet koronavirusi nga ajri?

Epidemiologu Alimehmeti bën publik studimin e rëndësishëm që iu jep përgjigje dyshimeve tona

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka reaguar në rrjetet sociale pas qarkullimit të lajmit se Covid-19 përhapet...

Shkon në mbi 13 milionë numri i të infektuarve

Covid-19 ‘gjunjëzon’ botën!

Covid-19 ka ‘gjunjëzuar’ botën. Numri i rasteve të reja vazhdon të rritet ndjeshëm, ku sipas...

Kreu i Urgjencës: Është rritur shërueshmëria

“Kush ka shenja, duhet ta konsiderojë veten të prekur me Covid”

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj thotë se, rritja e numrit të të infektuarve me...

Plani i madh për BE

Merkel, ende e pasigurt: Ka shumë mosmarrëveshje, ja çfarë duam tani!

Kancelarja gjermane Angela Merkel tha dje se nuk është e qartë nëse vendet anëtare të...

Rekord rastesh/ Paralajmërimi i frikshëm i ekspertit amerikan

Reagimi i Trump për Faucin: Kam marrëdhënie shumë të mirë me të, por…

Presidenti Donald Trump tha se ka “një marrëdhënie shumë të mirë” me Dr. Anthony Fauci...

“Listat e hapura kufizojnë koalicionet”

Myslim Murrizi: Do ta votojmë! Mjaft më me deputetë të emëruar nga kryetarët

Për deputetin Myslim Murrizi, lista e hapura nuk pengojnë por kufizojnë koalicionet parazgjedhore. Sipas tij,...

Ja çfarë zbuluan shkencëtarët nga 4 shtete të botës

Krijohet algoritmi që identifikon koronavirusin përmes kollës

Një grup kërkuesish shkencorë nga SHBA, Meksika, Spanja dhe Italia, që punojnë për Institutin e...