MENU
klinika
Ç'pritet?

Rama anulon axhendën në SHBA, mbledhje urgjente qeverie në mesnatë

"Jetojmë në rajon problematik"

Tërmetet/ Meta nga Durrësi: E rëndësishme të jemi vigjilentë!

Presidenti, Ilir Meta, udhëtoi mbrëmjen e sotme drejt Durrësit, aty ku ishte dhe epiqendra e...

“Faleminderit Zotit, nuk zgjati shumë”

“Horror në Tiranë”, mediat e huaja raportojnë tërmetet në Shqipëri

Lëkundjet e tërmetit në Shqipëri kanë gjetur pasqyrim të gjerë edhe në mediat e huaja....

Detajet

Panik nga tërmeti, Meta niset me urgjencë drejt Durrësit

Presidenti i Republikës Ilir Meta është nisur drejt qytetit të Durrësit, ku ishte dhe epiqendra...

Tërmetet

Manastirliu jep të dhënat: 68 qytetarë të dëmtuar në Tiranë e Durrës

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu vizitoi nga afër qytetarët e plagosur si pasojë e tërmeteve...

"Të gatshëm për t'iu ndihmuar"

Tërmetet, kryeministri italian telefonon Ramën

Kryeministri i vendit, Edi Rama pas tërmeteve të forta që prekën vendin është telefonuar nga...

Detaje

Tërmeti shkundi vendin, Rama anulon udhëtimin në SHBA

Kryeministri Edi Rama ka anuluar udhëtimin e tij drejt New Yorkut, ku kishte planifikuar të...

Detaje

Rritet bilanci, 51 të lënduar nga tërmeti

51 persona kanë mbetur të lënduar, si pasojë e tërmeteve të fuqishëm që goditën vendin...

Goditjet do vazhdojnë deri sa…

Tërmeti/ Flet sizmiologu: Ja çfarë parashikohet në vazhdim

Ekspertët sizmiologë bëjnë të ditur se rreziku nga termeti nuk ka kaluar. Profesor Rrapo Ormeni,...

Deklarata

Tërmeti i fuqishëm, Presidenca: Situata po ndiqet me shqetësim!

Pas tërmetit të fortë që “shkundi” vendin, ka reaguar Zëdhënësit i Presidentit të Republikës, Tedi...

Tërmeti i fuqishëm në vend

Lëkundjet e forta, 26 persona të lënduar në Spitalin e Traumës

26 persona kanë mbetur të lënduar, si pasojë e tërmeteve të fuqishëm që goditën vendin...

Video

Tërmeti shkundi Tiranën, shembet godina e ‘Gjeologji Minierave’

Dëme të mëdha nga lëkundjet e tërmetit ka pësuar fakulteti i Gjeologji Minierave. Siç shihet...