MENU
klinika
Argumentet e presidencës

Meta kthen në Kuvend ligjin anti-KÇK: Shkel kushtetutën

Mijëra urna shtojnë dyshimet

Kinezët gënjejnë?! 42 mijë njerëz mund të kenë vdekur në Wuhan!

Vendasit e Wuhan pretendojnë se nga koronavirusi kanë vdekur 42,000 njerëz vetëm në qytet, më...

Ja ç'nënkupton

Në Çeki nis zbatimi i “karantinës së mençur”

Në Republikën Çeke ka nisur të hënën testimi i së ashtuquajturës “karantinë e mençur”, e...

Në moshën 98-vjeçare

Shuhet heroi i luftës që “shkundi” Parlamentin grek me fjalimin historik për shqiptarët

Ka ndërruar jetë në moshën 98-vjeçare, ish-deputeti grek Manolis Glezos. Ish-deputeti ka humbur jetën mesditën...

Dy në faza të avancuara

Po zhvillohen 50 vaksina anti COVID-19

Organizata Botërore e Shëndetësisë njoftoi se deri më datën 21 mars është aprovuar zhvillimi i...

Bilanci

Koronavirusi/ Më shumë se 25 000 të vdekur në gjithë Europën

Pandemia nga koronavirusi i ri ka shkaktuar vdekjen e më shumë se 25 000 personave...

Të mbuluara nga koka te këmbët

Njihuni me dy infermieret e reanimacionit që po luftojnë kundër COVID-19

Infermierët bashkë me mjekët janë në vijën e parë të frontit të rrezikut në ndihmë...

A u zbardh e vërteta?!

Rrëmbimi dhe vrasja e Jan Prengës, Gjykata liron nga qelia babain e Altin Hajrit

Gjykata e Posaçme për Krimin e Organizuar dhe Korrupsionin, GJKKO ka liruar nga qelia Bajram...

Gomisteri, librari dhe kancelari nga sot të hapura

Zgjerohet lista e bizneseve që lejohen të zhvillojnë aktivitetin

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka lëshuar një urdhër të ri ku lejon që tre...

''Nuk duam të ikim''

Italianët zbulojnë qytetin më të sigurt në Shqipëri nga COVID-19

Konsullata Italiane e Gjirokastrës ka qenë gjatë gjithë këtyre ditëve në komunikim të vazhdueshëm me...

“Të mbështesim ata që janë në vijën e parë të luftës”

Delegacioni Europian thirrje shqiptarëve: Në 20:00 dilni në ballkone…

Delegacioni Europian në Shqipëri, me anë të një postimi në rrjetin social “Twitter” iu ka...

Mund të zhbllokojë terapitë intensive

Covid-19/ Vjen nga Formula 1 pajisja për frymëmarrjen

Sallat e terapisë intensive në gjithë Europën ashtu si dhe në Shtetet e Bashkuara janë...