MENU
klinika
"Nga 1 qershori 2020 eliminim i plastikës"

Nisma e re “Qesja e fundit”, flet Blendi Klosi

Vendimi

Rama liron nga detyra zëvendësministrin e Drejtësisë

Lirohet nga detyra zëvendësministri i Drejtësisë, Toni Gogu. Mësohet se lirimi i tij është bërë...

U riparua defekti, në mbrëmje…

Shumë zona në Tiranë pa ujë, UKT sqaron situatën

Disa zona në Tiranë vuajnë ndërprerjen e ujit të pijshëm. Ndaj duke marrë shkas nga...

"Sistemi gjyqësor po maturohet"

Vendimi për Tahirin, reagon Ambasada e Britanisë

Pas vendimit që dha dje Gjykata e Krimeve të Rënda për ish-ministrin Saimir Tahiri, duke...

“Për të shpjeguar të vërtetën time”

Saimir Tahiri tregon kur do të flasë pas vendimit të djeshëm

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri do të ketë nesër (të shtunën) një komunikim për mediat...

"Vendimi demostron..."

Dënimi i Saimir Tahirit, reagon Ambasada e SHBA

Në lidhje me dënimin e djeshëm të ish-ministrit Saimir Tahiri nga Gjykata e Krimeve të...

Ku ta gjeni!

Kërpudha që rritet në Shqipëri dhe kushton 3 mijë euro kilogrami

Rreth 3.000 Euro për një kilogram tartuf dhe në Shqipëri kjo kërpudhë e rrallë rritet...

Detaje nga mbledhja

‘Furtunë’ në administratë, Rama jep urdhër të prerë nga Shkodra

Në mbledhjen e koordinatorëve të PS-së për Veriun e Shqipërisë u pranua dorëheqja e 4...

Detyrim ligjor

Vendimi për Tahirin/ Prokuroria nuk bie dakord: Do ta apelojmë!

Prokuroria për Krime të Rënda ka reaguar pas vendimit të dhënë një ditë më parë...

Nga The Economist

Dikur pjesë e ‘Varshavës’, Shqipëria me një bazë ajrore të NATO-s

Prestigjozja “The Economist” i ka kushtuar një artikull bazës ajrore të Kuçovës, aty ku pritet...

Si e komenton?

Dënimi i Tahirit, flet ambasadori i BE Luigi Soreca

Ambasadori i BE Luigi Soreca nuk ka dhënë një koment sot kur u pyet nga...

Kushtet e amnistisë

Projekti i ri iu fal lirinë grave të dënuara. Kush përfiton?

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj, ka zhvilluar një interprelancë ndryshe me gratë e dënuara, ku...