MENU
klinika
Çfarë pritet?

Rama në New York, takim me kryeministrin grek Mitsotakis

Detaje

Vdekja e dy punëtorëve, lirohet nga burgu administratori i “Skela Syla”

Gjykata e Apelit Tiranë ka lehtësuar masën e sigurisë për administratorin e “Skela Syla”, Petrit...

Ç'po ndodh?

I gjithë vendi përfshihet nga rrebeshe e stuhi, çfarë parashikojnë sinoptikanët

Sinoptikanët thonë se rrebeshe shiu dhe stuhi-afatshkurtra ere do të përfshijnë vendin tonë në orët...

Deklarata

Ministrja e Arsimit tregon çdo bëhet me procesin mësimor, zbulon kur fillon shkolla

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka njoftuar se ditën e nesërme do të rifilojë mësimi....

Ja arsyet e goditjes së fortë

Rreziqet sizmike/ Eksperti gjerman flet për rrezikun në Shqipëri

Profesor Frederik Tilmann, drejtues i sektorit të sizmologjisë në Qendrën gjermane të Studimeve Gjeologjike (GFZ)...

Sot do miratoheshin kandidatët

Kryeprokurori/ KLP shtyn mbledhjen, zbardhet shkaku

Këshilli i Lartë i Prokurorisë pritej te miratonte sot listën me kandidatët, që kalojnë fazën...

Ka këtë lutje

“Tërmetet na tronditën”, Ambasada Gjermane nxjerr foton me pasojat

Fotografia që shihni më lart, i përket godinës së ambasadës gjermane në Tiranë dhe tregon...

Dom Gjergj Meta apel për qetësi

Tërmetet/ “Jeta jetohet sot, e nesërmja s’është në dorën tonë”

Drejtuesi i Dioqezës së Rrëshenit, Dom Gjergj Meta, ka reaguar pas frikës dhe gjendjes së...

Deklarata

Paniku pas tërmetit, Meta u jep këtë mesazh sot shqiptarëve

Me këtë imazh që shihni më poshtë, Presidenti Ilir Meta ka zgjedhur sot të japë...

Çfarë shkruan?

Paniku i madh për tërmetin/ Rama niset drejt SHBA, lë një mesazh

Ditën e sotme kryeministri Rama është nisur për në SHBA për të realizuar vizitën që...

Parashikimi i motit

Reshje shiu dhe stuhi? Bëni gati çadrat

Vendi ynë po ndikohet do të ndikohet nga kalimi i një fronti të ftohtë veriperëndimor...

Detajet

Tjetër tërmet trondit Shqipërinë!

Një tjetër tërmet ka tronditur Shqipërinë. Lëkundjet sizmike u regjistruan rreth orës 22.08 minuta. Tërmeti...