MENU
klinika
Harta e qyteteve të prekura

Rritet sërish numri i të infektuarve, 17 raste të reja në 24 orë

Homazhe në krah të njëri-tjetrit

Dita e Dëshmorëve bën bashkë Ramën e Metën

Ndonëse ky 5 Maj u kujtua pa ceremonitë e zakonshme për shkak të pandemisë së...

“Shifrën 0 s’do ta kemi edhe për dy javë”

Epidemiologu: Hapja nuk do të sjellë shumëfishim të rasteve

Epidemiologu Dritan Ulqinaku deklaroi në “Ditari” në A2 se edhe për dy javë të tjera...

“Një lajm i mirë për kurimin”

Identifikohet antitrupi që ndalon Covid-19 të infektojë qelizën

Shkencëtarët shprehen se kanë zubluar një antitrup që bllokon infeksionin nga SARS-CoV-2 dhe ky do...

"Mos u përpiqni të na përçani, sepse ne..."

‘Fatkeqësisht COVID-19 nuk bën përzgjedhje’, Kalo mesazh të koduar politikës

Mjeku infeksionist, Tritan Kalo, ripërsërit thirrjen për qytetarët, që të bëjnë kujdes, edhe pse ka...

Ja shuma që mblodhën për trajtimin e vaksinën!

Udhëheqësit e botës bashkojnë forcat kundër koronavirusit

Drejtuesit botërorë kanë mbledhur 8 miliardë dollarë për zhvillimin dhe vendosjen e diagnostikimeve, trajtimeve dhe...

Përplasje deklaratash për origjinën e COVID 19

“Koronavirusi u prodhua në Kinë!?” OBSH: SHBA të publikojë provat!

Organizata Botërore e Shëndetësisë tha se pretendimet e Shteteve të Bashkuara se koronavirusi e ka...

Alarmi nga mbarë bota

Bletët po ngordhin nga një virus i ngjashëm me koronavirusin

Një alarm vjen nga mbarë globi, ku raportohet për ‘zhvarrosje’ të bletëve. Shkencëtarët në Britaninë...

Parashikimi

Mësoni si do të jetë moti sot!

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, ditën e sotme, e martë, dt. 05...

Qeveria zbuti masat për COVID-19

Rakacolli: Nëse nuk zbatohen rregullat, kurba mund të rritet

Zëvendësministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli deklaroi se nëse nuk respektohen masat e vendosura nga autoritetet,...

Humbjet njerëzore për frymë të popullsisë në Europë

Shqipëria, një nga 4 vendet me numrin më të vogël

Dy të tretat e të sëmurëve tek ne janë shëruar: treguesi më pozitiv për daljen...

Komunikimi i ministres Shahini me rektorët

Universitetet afat deri më 15 maj për planin e rikthimit në auditore

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini, ka publikuar një video-komunikim për të gjithë rektorët e universiteteve,...