MENU
klinika
Kriza Politike

Delegacioni i lartë i SHBA “zbarkon” në zyrat e liderëve në Tiranë

"Kërcet" arma në Sauk

Plagoset i riu, autori student i Akademisë Policisë

Një përplasje me armë është regjistruar sot në Sauk. Si pasojë e të shtënave ka...

Parashikimi

Vijojnë kapriçot e motit, zbuloni si pritet të jetë sot

Edhe ditën e sotme priten reshje të dobëta, deri lokalisht mesatare në qarqet Shkodër dhe...

Zgjedhjet për PE

Balla: Të bindur për qasjen pro zgjerimit

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka komentuar zgjedhjet parlamentare dhe rezultatet...

Erion Veliaj me numrin 2

KQZ miraton fletën e votimit për zgjedhjet e 30 qershorit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar fletën e votimit për zgjedhjet e 30 qershorit. Sipas...

Raporti

Komisioni i Pavarur i Monitorimit kritika Arta Markut

Komisioni i Pavarur i Monitorimit raporton në Kuvend rreth aktivitetit të organeve të reja të...

Negociatat

Proges-raporti i BE, Financial Times: Tirana jo gati

Progres-raporti nga ana e komisionerit Europian për Negociatat e Zgjerimit të Fqinjësisë, Johannes Hahn, për...

Reagimi

Basha: Vendosmëri për të çuar para vlerat europiane

Kryedemokrati Lulzim Basha thotë se pjesëmarrja e qytetarëve europianë në zgjedhjet për PE është më...

Nga Irena Beqiraj

Ne të bijtë e shekullit të ri që kërkojmë të ardhmen në gërmadhat e të kaluarës!

Në shekullin e 16-të, Akademia Franceze u krijua si një bashkim i 40 mendjeve më...

Benefitet për studentët

Rama dhe Veliaj shpërndajnë kartat e studentit

Angazhimi i marrë nëpërmjet Paktit për Universitetin për pajisjen e studentëve me Kartën e Studentit...

5 pikat që rëndit

Letra e 6/ Rama paralajmëron Bashën: Letrave të mia po u vjen fundi!

Kryeministri Rama i është drejtuar me një letër të gjashtë kreut të OPartisë Demokratike, Lulzim...

Nga Alban Daci

Mbaruan zgjedhjet në Itali…Komuniteti shqiptar duhet të krijojë partinë e vet!

Tashmë, mbaruan zgjedhjet në Itali e për fat të keq, rezultati doli ashtu siç e...