MENU
klinika
Deklarata

Lëvizje brenda PS-së?/ Arta Dade: Arsyet pse duhet të largohet Rama

Pakti për Universitetin

Rama jep lajmin e mirë për studentët: Brenda muajit maj…

Tashmë është bërë traditë që kryeministri Rama të nisë ditën me një lajm ose urim...

FOTO

Tension dhe panik te ‘Bregu i Lumit’, banorët përplasen me policinë

Me tension dhe panik ka nisur mëngjesi i sotëm për banorëte ‘Bregut të Lumit’. Në...

Parashikimi

Mos harroni çadrat, kapriçot e motit vijojnë

Prej ditësh moti vijon me reshje në të gjithë territorin e vendit. Të njëjtat kushte...

Vendimi i KPA

U shkarkua nga Vettingu, Apeli merr vendim për prokurorin Nela

KPA ka lënë sot në fuqi vendimin e KPK për shkarkimin e prokurorit Arben Nela....

Kriza politike

Kush mund t’i ulë palët në tavolinë? Artan Fuga tregon zgjidhjen

Akademiku Artan Fuga ka folur për situatën politike në vend. Sipas Fugës për të dalë...

Kritikat

Kthimi i vizave nga Parlamenti i Hollandës, Meta: Këmbanë alarmi

Presidenti Ilir Meta ka reaguar për herë të parë lidhur me votimin e sotëm të...

'Nuk do ketë ndryshime'

S’ka më Shengen? Holanda-shqiptarëve: Ejani…për momentin!

Qeveria holandeze përmes një njoftimi për mediat ka mbajtur një qëndrim zyrtar për mocionin në...

Reagimi

Holanda vendos viza? MPJ: Ja kush e ka fajin!

Ministria e Jashtme e Shqipërisë e konsideron votimin në Parlamentin Holandez për rikthimin e vizave...

Nga Alban Daci

Propozim: Shërbimi Konsullor ka nevojë për një riorganizim, decentralizim dhe dalje nga skemat klasike

Drejtuar: Këshillit të Ministrave Ministrisë për Europën dhe Punët e Jashtme; Ministrisë së Diasporës Shërbimi...

Kërkon fillimin e procedurave

Holanda voton pro rikthimit të vizave me Shqipërinë

Parlamenti i Holandës votoi sot pro propozimit për rikthimin e vizave me Shqipërinë. Ishin VVD,...

Vijojnë lëvizjet

Ndryshimet në Diplomaci/ Gazmend Barbullushi propozohet në Spanjë

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Evropës është përfshirë nga një sërë ndryshimesh në trupën...