MENU
klinika
Në prag të sezonit turistik

Bashkëpunimi policor/ Shqipëri-Kosovë firmosin memorandumin

Nga Shpëtim Nazarko

Në PD, nuk e kuptojnë se gomarit nuk i hypet mbrapsht!

Një nga korifenjtë e të menduarit të kësaj bote më duket, Ajnshtajni, thotë se vetëm...

Integrimi evropian

Soreca i dorëzon “dhuratën” nga Evropa Metës

Presidenti i Republikës Ilir Meta priti në takim Ambasadorin e Delegacionit të Bashkimit Europian në...

Deklarata

Raporti i KE/ Gjonaj: Të vendosur për drejtësi!

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj ka përshëndetur rekomandimin për hapjen e negociatave nga ana e...

"Ai po shtyn momentin"

‘Negociatat’/ Basha: Rama, sot duhet të kërkonte falje për gënjeshtrën

Ditën e sotme, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vijuar turin e takimeve e...

"Asnjë hap pas"

Rama ‘ndez motorrët’ e fushatës!

Edhe pse PD dhe LSI kanë njoftuar se nuk do të marrin pjesë në zgjedhje,...

Qëndrimi për propozimin e presidentit

Shtyhet data e zgjedhjeve? Rama-Metës: Jepi Çezarit atë që i takon Çezarit!

“PS nuk ka datë për të negociuar sa i takon zgjedhjeve të 30 qershorit”. Kështu...

Angazhimi kundër krimit dhe kanabisit

Raporti i KE-së/ Lleshaj: Certifikatë për progresit e gjithanshëm të vendit!

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj reagon në Twitter lidhur me publikimin e Raportit nga Komisioni...

Përfundon sesioni zgjedhor

Klosi, numri 2 i Organizatës Botërore të Turizmit

Shqipëria do të përfaqësohet në organet drejtuese të UNWTO, agjensisë së specializuar për turizmin me...

Takimi me ambasadorin e BE-së

Hapja e negociatave/ Rama fton Bashën: Të mendojmë për vendin!

Ambasadori i BE-së, Luigi Soreca ka shkuar në këto momente në Kryeministri për t’i dorëzuar...

Reagimi

Raporti i KE/ Cakaj: Shqipëria ka bërë progresin e duhur!

Ministri ne detyre per Punët e Jashtme, Gent Cakaj ka reaguar pas raportit te KE...

Vendimi

Ankimoi vendimin e KPK/ KPA shkarkon përfundimisht Rovena Gashin

Rovena Gashi është shkarkuar nga detyra me vendim të Komisionit të Posaçëm të Apelimit. Edhe...