MENU
klinika
Hapja e negociatave

Mogherini: Shqipëria e bëri punën, tani është radha e BE!

Situatë e tensionuar politike?

Kukan thirrje partive politike: Merrni një vendim!

“Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut meritojnë plotësisht hapjen e negociatave për në BE”, kështu është...

Postimi në Twitter

KE rekomandon hapjen e negociatave/ Rama njofton: Në orën 15:00…

Pas rekomandimit të Komisionit Europian për çeljen e negociatave ka ardhur edhe reagimi i kryeministrit...

"Ia del gjithmonë të..."

Kriza/ Ministri gjerman “shuplakë” opozitës shqiptare

Situata politike në Shqipëri ka marrë edhe vëmendjen e Minitrit për Evropën në Ministrinë e...

Flet Hahn

Raporti/ KE rekomandon hapjen e negociatave për Shqipërinë

Në prezantimin e progres raportit për ecurinë e vendit tonë në sajë të 5 prioriteteve...

Debati

Qytetari shpërthen në thirrje/ Rama: Ulu, se nuk jemi këtu për…

Kryeministri Rama ka prezantuar sot gjatë paradites disa raste që kanë marrë zgjidhje nga platforma...

Anëtarësimi

“Shqipëria ‘përçan’ Bashkimin Europian e Gjermaninë”

Media gjermane “Frankfurter Allgemeine Zeitung” në një kohë kur pritet të publikohet progres-raporti për Shqipërinë...

Kriza/ Apeli i fortë i OSBE: Turbulencat politike zgjidhen vetëm me…

“Shqipëria po përgatitet seriozisht për të përmbushur me sukses të gjitha detyrat në kuadrin e...

Lista e komisionerëve në KZAZ

Padia e PD dhe LSI për KQZ, Kolegji Zgjedhor hedh short

Kolegji Zgjedhor ka hedhur short për padinë e PD dhe LSI kundër KQZ. Kjo padi...

Vendimi

Kalon Vetting-un, KPK konfirmon gjyqtarin e Apelit

Gjyqtari i Apelit për Krime të Rënda, Dhimitër Lara është konfirmuar sot në detyrë nga...

Nxjerr detaje

Protesta/ Ç’do bëjnë të shtunën? Demokrati zbulon skenarin e opozitës

“Të shtunën PD do të nisë fushatën e madhe paralel me atë të Partisë Socialiste”,...

Parashikimi

Reshje shiu? Zbuloni si pritet të jetë moti sot

Edhe ditën e sotme, i gjithë vendi do të mbetet në kushte të paqëndrueshme atmosferike,...