MENU
klinika
"Nata e Kadrit"

Rama shtron iftar, mesazh opozitës: Mos u largoni nga rruga e arsyes!

"Municionet i plasën në dorë Bashës"

Kur ‘flet Amerika’, Tirana hesht! Përndryshe…shihemi pas 30 qershorit

*Nga Eduard Zaloshnja Ndërhyrja e parë amerikane në krizat shqiptare ka qenë edhe më ekzistencialia...

Për herë të parë 5 intervista publike

Agjentet femra të Mossad, jeta si një “spy movie”

Për agjentet femra të Mossad, jeta është si një “spy movie” – edhe pse jo...

Integrimi i Shqipërisë dhe M. së Veriut

Negociatat/ Gjermania kërkon vendimin nga BE në qershor

Ndërsa Ministri gjerman i Shtetit për Europën në Ministrinë e Jashtme Federale, Michael Roth (SPD)...

Respektimi i minoritetit grek

Athina zyrtare “e shqetësuar”, MEPJ: Keqardhje!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme i është përgjigjur sot Ministrisë së Jashtme të...

Nga Shpëtim Nazarko

Talian, i dashur, nuk më dalin llogaritë…

Pas zgjedhjeve të tmerrshme të vitit 1996, në Shqipëri qarkullonte një barcaletë që ia atribuonin...

Takimet në kryeqytet

“Rilindja, në vdekje klinike”, Basha: Milot-Balldren, rruga e florinjtë

Lideri i opozitës Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me mbështetësit në zonën e Kinostudios...

Devijimi i qarkullimit

Lëreni makinën në shtëpi! Nesër bllokohen këto akse

Bashkia e Tiranës rikthen më 1 Qershor nismën “Dita pa Makina”, e cila synon ndërgjegjësimin...

Deklarata e prerë e Ramës

“30 qershor dhe pikë!”/ PS çel nesër fushatën

Kryeministri Edi Rama është i bindur që zgjedhjet do të mbahen më 30 qershor. Pavarësisht...

Njoftimi

Protesta të dielën/ Ambasada e SHBA: Shmangni këto pika!

Dy ditë para protestës së opozitës së bashkuar, Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës...

Vendimi i gjykatës

Vettingu e shkarkoi nga detyra, dënohet ish-gjyqtari i Tiranës

Ish-gjyqtari Admir Thanza është dënuar me vendim gjykate me 18 muaj shërbim prove. Mbi rëndon...

Deklarata

Vizat për Shqipërinë/ Holanda letër Brukselit, reagon ambasada në Tiranë

Pas letrës që qeveria Holandeze i dërgoi Komisionit Evropian sot ka ardhur reagimi i ambasadës...