MENU
klinika
E 'Diela e Pashkëve'

Besimtarët katolikë kremtojnë ringjalljen e Krishtit!

Nga BIRN

Thuajse gjysma e Prokurorive me drejtues “tranzitorë”

Të dhënat e siguruara nga BIRN tregojnë se caktimet e përkohshme të kryera nga Prokurorja...

Deutsche Welle

Çfarë synon opozita e re në Shqipëri?

Parlamenti i Shqipërisë ka 2 grupe të reja parlamentare. “Grupi Parlamentar Demokratik” duket se parashikon...

21-Prilli afati i fundit

Regjistrimi i partive në zgjedhje, opozitës po i ‘skadon’ koha

Në kohën kur opozita është e vendosur të mos shkojë në zgjedhje vendore me Edi...

Mblidhet grupi parlamentar

Rudina Hajdari dhe Astrit Patozi themelojnë partinë e re

Krijohet një tjetër parti e djathtë. Rudina Hajdari dhe Astrit Patozi janë themeluesit e partisë...

Zgjedhjet lokale

Prodhimi i fletëve të votimit, KQZ pezullon procedurën e tenderit

Kur na ndajnë vetëm pak javë nga zgjedhjet vendore të 30 qershorit, Komisioni Qendror i...

Policia merr masat

Vizat për shqiptarët/ Protestë para ambasadës së Holandës

Parlamenti i Holandës ditë më parë votoi pro kthimit të regjimit të vizave për shqiptarët...

Arsyeja

Rama në Gjykatë/ Çfarë kërkon ish-zv.kryeministrja me padinë e saj?

Ish-zëvendëskryeministrja teknike e PD-së, ardhur në detyrë pas marrëveshjes së bërë Rama-Basha, para zgjedhjeve të...

"Nuk mund të heshtim"

Mesazhi i Pashkëve për politikën: Nuk duam ‘vetëvrasjen’ e kombit!

Mesazhi i Pashkëve Katolike këtë vit ka shkuar për politikën shqiptare dhe të gjitha palët...

Në kërkim nga Interpoli

Bashkëpunimi me drejtësinë amerikane/ Ekstradohen drejt SHBA-së të rinjtë e arrestuar në Tiranë

Interpol Tirana ka ekstraduar drejt SHBA-së dy shtetas të kërkuar nga Interpol Washingtoni. Ata u...

Fotot

Marrëveshje me amerikanët, vijnë në qiellin shqiptar helikopterët “Black Hawk”

Forca Ajrore shqiptare do te pajiset edhe me helikopterë “Black Hawk”, falë mbështetjes së Departamentin...

Kur shpallet vendimi?

Në “rrjetën” e Vetting-ut/ Bekteshi drejt konfirmimit për Kushtetuesen

Gjyqtari në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor Durrës, njëherazi kandidat për Gjykatën Kushtetuese, Rexhep Bekteshi u...