MENU
klinika
"Ai po shtyn momentin"

‘Negociatat’/ Basha: Rama, sot duhet të kërkonte falje për gënjeshtrën

"Asnjë hap pas"

Rama ‘ndez motorrët’ e fushatës!

Edhe pse PD dhe LSI kanë njoftuar se nuk do të marrin pjesë në zgjedhje,...

Qëndrimi për propozimin e presidentit

Shtyhet data e zgjedhjeve? Rama-Metës: Jepi Çezarit atë që i takon Çezarit!

“PS nuk ka datë për të negociuar sa i takon zgjedhjeve të 30 qershorit”. Kështu...

Angazhimi kundër krimit dhe kanabisit

Raporti i KE-së/ Lleshaj: Certifikatë për progresit e gjithanshëm të vendit!

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj reagon në Twitter lidhur me publikimin e Raportit nga Komisioni...

Përfundon sesioni zgjedhor

Klosi, numri 2 i Organizatës Botërore të Turizmit

Shqipëria do të përfaqësohet në organet drejtuese të UNWTO, agjensisë së specializuar për turizmin me...

Takimi me ambasadorin e BE-së

Hapja e negociatave/ Rama fton Bashën: Të mendojmë për vendin!

Ambasadori i BE-së, Luigi Soreca ka shkuar në këto momente në Kryeministri për t’i dorëzuar...

Reagimi

Raporti i KE/ Cakaj: Shqipëria ka bërë progresin e duhur!

Ministri ne detyre per Punët e Jashtme, Gent Cakaj ka reaguar pas raportit te KE...

Vendimi

Ankimoi vendimin e KPK/ KPA shkarkon përfundimisht Rovena Gashin

Rovena Gashi është shkarkuar nga detyra me vendim të Komisionit të Posaçëm të Apelimit. Edhe...

Negociatat

A do ndikojë kriza politike për shtyrje të vendimit? Përgjigjet Mogherini

Gjatë konferencës për mediat, Federica Mogherini iu përgjigj edhe pyetjes së a do të ndikoë...

Akuzat nga Prokuroria

Dhunuan efektivët e policisë? Reagojnë 6 ish-deputetët e PD: Ja ç’ndodhi

Ditën e djeshme Prokuroria e Tiranës nxorri njoftimin se janë vënë nën hetim 6 ish-deputetët...

Hapja e negociatave

Mogherini: Shqipëria e bëri punën, tani është radha e BE!

Pas rekomandimit të KE për çeljen e negociatave, shefja për politikën e Jashtme të BE-së,...

Situatë e tensionuar politike?

Kukan thirrje partive politike: Merrni një vendim!

“Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut meritojnë plotësisht hapjen e negociatave për në BE”, kështu është...