MENU
klinika
Nga Roland Qafoku

Prova e madhe e SPAK

Nga Lutfi Dervishi

Berisha, beteja e radhës apo e fundit?

Sali Berisha është duke u përballur me betejën më të vështirë të jetës së tij...

Ben Andoni

PD-ja dhe pse korrupsioni vjen dhe nga bindja e verbër

Lajmet e orëve të fundit e kanë trandur një pjesë të shoqërisë shqiptare, por e...

Mero Baze

Liria që sjell ‘burgu’ i Berishës

Një mikut tim dje i kish rënë në sy diçka që po ashtu më bëri...

Zëri i Amerikës

SPAK detajon akuzat ndaj ish-kryeministrit Berisha dhe dhëndrit të tij

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar bëri sot të ditur se ish...

Dritan Hila

Për Gjirokastrën që pashë këtë vjeshtë!

Ky është bypassi i Gjirokastrës. Lehtëson trafikun dhe i jep akses të lehtësuar lagjeve të...

Fatos Tarifa

Ç’po bën SPAK, nuk është pak!

Kushdo mund ta ketë dëgjuar Berishën të shprehë—dhe të përsërisë me qindra herë—urrejtjen e tij...

Artur Ajazi

Dhuna, “neni” i veçantë i statutit të Rithemelimit

Në 32 vjet tranzicion demokratik, nuk mbahet mënd sa herë Partia Demokratike ka përdorur dhunën,...

Më shumë Evropë në Ballkan (dhe në Tiranë)

“Intifada” e tretë e opozitës, njëlloj si dy të parat

Opozita për pak minuta e pa veten “në pushtet” sot, kur deputetët e saj u...

Artur Ajazi

Ndoshta Samiti në Tiranë mund ta ‘ndryshonte’ opozitën

Vlerësimet e marra nga liderët e Bashkimit Europian, takimet dhe marrëveshjet e firmosura, jehona që...

Nga Ylli Pata

Çfarë ka Emannuel Macron me Albin Kurtin?

Në Prishtinë që sot e kanë bërë gati temën e sulmit të ditëve të ardshme....

Gjeneral ® Piro Ahmetaj

“Izraeli, e  drejta për mbijetesë dhe mbrojtjen e vlerave të qytetërimit”!

Nga Gjeneral ® Piro Ahmetaj Kam ndjekur me vëmendje të shtuar, sigurisht i “shokuar nga...