MENU
klinika
"Kurti duhet të gjejë gjuhën e përbashkët me Ramën"

Dialogu Kosovë-Serbi/ Nazarko: Vështirë të arrihet marrëveshje brenda këtij viti

Frrok Çupi

Qeni ka mësuar të flasë

Një ditë prej ditësh, edhe PD- si qen roje i familjes Berisha, do të nisë...

Nga Dritan Hila

Tri fakte që Berisha komandon PD

Në kongresin e parë që drejtonte si kryetar i PS Edi Rama, Fatos Nano nuk...

Nga Lorenc Vangjeli

Rama do qeverisë me të vetmin aleat në këtë manadat, drejtësinë

Kryeministri Edi Rama ka nisur një “tur” takimesh me drejtues të institucioneve të ndryshme qeveritare...

Pse ideja që ‘zgjedhjet i humbi Luli’ i shërben regjimit?

Analiza/ Fatos Lubonja: Një çështje e munguar në debatin mbi PD!

Debati nëpër media, i shpërthyer edhe nga fjalimi i Mark Markut në Kongresin e fundit...

Roland Qafoku

Frika që po përhap SPAK, më e rëndësishme se arrestimet

Lajmi më i fundit me humor në Shqipëri është se asnjë anëtar i komisionit të...

Andi Bushati

Lungomare, një protestë luksi?

Në mbrëmjen e vonët të së dielës rrjeti u përfshi nga një valë videosh dhe...

"Disa mendojnë sa diametri i një gote rakie! Ca të tjerë e dinë ku fle…"

Artan Fuga zbërthen 4 tipet e diskutimeve në Kuvendin e PD

Profesori dhe analisti i njohur, Artan Fuga ka ‘zbërthyer’ fjalimet e Kuvendit të Partisë Demokratike,...

The Economist

Pse po përhapen më lehtë variantet e reja të SARS-CoV-2?

Si të gjitha organizmat e gjalla edhe viruset kanë ciklet e tyre jetësore. Ato janë...

Mark Marku

Si mund të përballemi me Edi Ramën dhe çfarë duhet të ndryshojmë?

Ky Kuvend mblidhet në një moment dramatik për Partinë Demokratike dhe shoqërinë shqiptare. Unë them...

Skënder Minxhozi

Lule letre Bashës, lule të freskëta Berishës

Nëse kishte nevojë për një tjetër matje publike dhe të hapur mes popullaritetit të Sali...

Nga Aranit Muraçi

A i dorëzoi regjimi i kaluar një kalë troje PD-së?

Drejtuesja aktuale e së djathtës gjermane, kancelarja Angela Merkel, feston 67 vjetorin e lindjes gjatë...