MENU
klinika
Nga Mero Baze

Pse Berisha e trajton SPAK si organ varësie?

Kimete Berisha

Albin Kurti e vodhi bukën e popullit më të varfër në Evropë…

I. Kushdo që ka fat e po e lexon këtë shkrim, e njoftoj se në...

Nga Mero Baze

Tradita e linçimit të drejtësisë, që po reziston ende

Vala e fundit e arrestimit të zyrtarëve të lartë të shëndetësisë riktheu debatin tek reforma...

Nga Skënder Minxhozi

A po na çon SPAK drejt zgjedhjeve të parakohshme në vjeshtë?!

Ndoshta përgjigja e kësaj pyetjeje duhet kërkuar jo mes lajmeve të këtij gushti plot turistë...

Nga Lutfi Dervishi

Darka e pa paguar e italianëve në Berat…

Një darkë në restorantin e njohur Guva në Berat, prodhoi më shumë “lajme” dhe pëlqime...

Nga Lorenc Vangjeli

Republika e Prokurorëve, SPAK “kundër” SPAK-ut

Debati për ngjarjet dhe personazhet konkrete, si rregull shmang thelbin dhe ndriçon vetëm formën, brohoret...

Nga Eduard Zaloshnja

SPAK-u ka filluar të gërrmojë në gropën 20-miliardëshe

Në një analizë të përvjetshme, kam ekstrapoluar përafërsisht se, sikur niveli i evazioni fiskal në...

Ylli Pata

Pse BE riktheu Luigi Soreca-n në Tiranë?!

Ka pasur një zhvillim mjaft të rëndësishëm diplomatiko-politik, i cili nuk po merr realisht peshën...

Mero Baze

Pse SPAK po i shqetëson të gjithë!

Për të gjithë ata që dyshuan se Reforma në Drejtësi do të ishte një instrument...

“I kushtoi taksapaguesve shqiptarë 76 mln euro”

BIRN: Dy ish-ministrat Beqja dhe Cani nën hetim për koncesionin e sterilizimit

Pas hetimeve 4-vjeçare për koncesionin e kushtueshëm të sterilizimit të pajisjeve kirurgjikale, ish.zv.ministri i Shëndetësisë,...

Analiza nga Artur Zheji

SPAK-u! Sot e vetmja shpresë për demokracinë në Shqipëri!

Revolucionet gjithmonë kanë filluar, kur padrejtësia e pandëshkuar është bërë një zullum kombëtar në një...

Spartak Ngjela

Turpi i Greqisë me presionin ndaj shtetit shqiptar

Politika shqiptare duhet ta ketë të qartë se, me dy shtete shqiptarë në Gadishullin Ilirik,...