MENU
klinika
Eduard Zaloshnja

Çështja “Beleri” mund të ishtë zgjidhur elektoralisht…

“Gjermanët nuk u besojnë më institucioneve të tyre”

Analiza e DW: Problemi më i madh, refugjatët!

Mosmbajtja e orëve të mësimit për shkak të mungesës së mësuesve në shkolla, bashkitë që...

Nga Denis Dyrnjaja

Fredi Bejleri “amanet mushkat”!

Vendimi për të lënë jashtë samitit informal të Athinës Edi Ramën për shkak të çështjes...

Nga Preç Zogaj

Pse t’i zihej buka në grykë zonjës Meloni

Nga Preç Zogaj Kryetarja e qeverisë italiane, Giorgia Meloni, ndau pak ditë nga pushimet e...

Artan Fuga

“Presidenti bëri mirë që e refuzoi ftesën greke, por duhej të tregonte arsyet e vërteta”

Presidenti Bajram Begaj nuk mund të përdorej si Kalë Troje! Sigurisht nuk mund të pranonte...

Mero Baze

Suksesi i turizmit shqiptar është liria e zgjedhjes mes mungesës së standardeve

Në rrugët e Sarandës deri pas mesnate dëgjon vetëm italisht spanjisht dhe frëngjisht. Dhe këto...

Ben Andoni

Paradokset tona, Kroacia dhe pse Kurti s’duhet të jetë në Athinë!

Nuk është se Greqia ka treguar se ka pasur gjithmonë kujdes për protokollin tonë shtetëror....

Spartak Ngjela

Begaj nuk pranoi të shkojë në Greqi, ia përplasi në fytyrë qeverisë greke dredhinë e saj antishqiptare

Presidenti Bajram Begaj nuk pranoi të shkojë në Greqi dhe, me këtë akt, ia përplasi...

Koncesioni i sterilizimit

VOA: Gjykata e Posaçme orienton SPAK-un të hetojë ish-ministrat Beqaj dhe Cani

Në Tiranë, hetimet e Prokurorisë së Posaçme SPAK për koncensionin 10-vjeçar të sterilizimit mund të...

Nga Mero Baze

Pse Berisha e trajton SPAK si organ varësie?

Ka shumë alogjizma që njerëzit nuk I shpjegojnë dot në diarrenë e Sali Berishës ndaj...

Kimete Berisha

Albin Kurti e vodhi bukën e popullit më të varfër në Evropë…

I. Kushdo që ka fat e po e lexon këtë shkrim, e njoftoj se në...

Nga Mero Baze

Tradita e linçimit të drejtësisë, që po reziston ende

Vala e fundit e arrestimit të zyrtarëve të lartë të shëndetësisë riktheu debatin tek reforma...