MENU
klinika
Mero Baze

Pse Meta po njeh 30 qershorin?

Ylli Pata

Letra e Metës për Celibashin: Presidenti nuk di ku duhen bërë zgjedhjet

Kreu i shtetit është institucioni që sipas Kushtetutës duhet të shpallë zgjedhjet në Republikën e...

Artur Ajazi

Vetëm vota e bazës, e shpëton Lulzimin nga Berisha

Beteja në SHQUP, në gjykata, prokurori, në pallate kulture dhe pallate sporti, grumbullimet dhe akuzat...

Carlo Bollino

Pashë se si reagon Berisha përballë pyetjeve të vërteta: si një fajtor!

Prej 27 vitesh po pres që të intervistoj Sali Berishën. 27 vite gjatë të cilave...

Nga Eduard Zaloshnja

Gjashtë bashkitë, nje test i mundshëm elektoral Basha-Berisha

Me një letër zyrtare drejtuar KQZ-së, Presidenti Meta ka kërkuar informacion mbi bashkitë ku duhen...

"Këta thonë pse u shpall “non grata” se s’ka fakte"

Mustafa Nano: Berisha ka bërë Gërdecin, 21 janarin, u pasurua duke vjedhur

Shpallja non grata e Sali Berishës nga Departamenti i Shtetit është për analistin Mustafa Nano...

“Në vend të strukej në vrimën e miut, thirri policinë”

Bushati: Basha mbylli sqepin për të mbrojtur karrigen e tij

Analisti Andi Bushati deklaroi me bindje mbrëmjen e djeshme se kreu i PD-së Lulzim Basha...

Analiza e BIRN

Trazirat në kampin e opozitës pritet të dominojnë vitin 2022 në Shqipëri

Pas fitores së tretë radhazi të paprecedentë, kryeministri Edi Rama shpreson që viti 2022 do...

Nga Mero Baze

Dy janarët e Sali Berishës

Ka shumë njerëz që janë të fyer pse Sali Berisha nuk është thirrur në prokurori...

“Dikur kishim tre banda, tani mbijetesa varet nga...”

Lubonja komenton situatën me opozitën dhe shanset për forca të reja

Analisti Fatos Lubonja është i mendimit se në Shqipëri ka një tendencë për t’u kontrolluar...

Nga Dritan Hila

Kur Escobarin e lexon me mendjen e gomarit

Është rast i rrallë, përveçse në raste krizash të mprehta, që një funksionar i lartë...

Artur Ajazi

Të merresh me këtë opozitë, është humbje kohe

Në çdo vend me opozitë konstruktive, gjithçka shkon drejt normalitetit. E kundërta ka ndodhur dhe...