MENU
klinika
ANALIZA nga Andi Bushati

Pse PD i ka skaduar misioni, Basha nuk është më mburojë ndaj regjimit

Nga Alfred Peza

Pse Lulzim Basha nuk do të iki, as pas kësaj humbje!

Nëse ndokujt i ka mbetur pishman, që nuk e pati mundësi ta shihte Lulzim Bashën...

Roland Qafoku

10 arsye të forta përse Lulzim Basha duhet të largohet nga drejtimi i PD

Nga Roland Qafoku Partia Demokratike ndodhet në udhëkryqin më delikat në historinë e saj që...

Nga Ben Andoni

Dilema e gabuar e PD-së, mes rinumërimit të 25 Prillit dhe Bashës

Në atë që të bie në sy orëve të fundit është se ka një shprehje...

Nga Spartak Ngjela

Më 25 prill Shqipëria doli nga udhëkryqi i rrezikshëm…

Shqipëria në datën 25 prill të këtij viti, doli nga udhëkryqi i rrezikshëm ku u...

Nga Alfred Peza

Të fajësosh gjithkënd për humbjen, përveç vetes!

Në kampin opozitar mbizotëron kultura e fajësimit të gjithkujt dhe të gjithçkaje, për disfatat politike...

Nga Lorenc Vangjeli

Edi Rama, me Erdoganin si praktikë dhe me Ataturkun si projekt

Nga Lorenc Vangjeli Edhe pse vendi do të qeveriset nga Edi Rama, fituesi i këtyre...

Analiza

Albin Kurtit ia zgjat jetën dialogu me Serbinë

Albin Kurti është në gjysmën e 100 ditëve të para, koha kur një parti maturohet...

Frrok Çupi

Kthim në fole! Meta pret një letër, Basha gjen stresin

U kthyen më në fund, tani lufta nuk ka më vlerë. Këta morën plagë dhe...

Nga autogolat e opozitës, te ftesa e Ramës për PD

Analiza e Neritan Cekës: Ja çfarë fituam nga fushata

Për ish-themeluesin e PD-së, Neritan Ceka, në fitoren e Ramës kanë ndikuar dy autogola të...

“Problemi 1-milionësh i PD-së”

Zaloshnja: Çfarë duhet të bëjë Lulzim Basha që të fitojë zgjedhjet

Nga Eduard Zaloshnja Pasi humbi zgjedhjet e 2009-ës, Rama filloi një pelegrinazh të përjavshëm të...

Nga Mustafa Nano

Çfarë qëllimi fsheh oferta e Ramës për bashkëpunim me opozitën?

Edi Rama i ka bërë një ofertë opozitës. Në thelb, oferta është shumë e thjeshtë:...