MENU
klinika
“Epitetet denigruese zënë një vend kryesor në fjalimet e Ramës”

VOA: Fushata elektorale, e dominuar nga gjuha e ashpër e udhëheqësve

Nga Ylli Pata

Kostot e agresionit final të Berishës mbi PD-në zyrtare

Të gjitha sondazhet e publikuara në javën e fundit të fushatës, japin një avancim të...

Nga Rudina Xhunga

Këto zgjedhje ikën, te të tjerat, Diaspora duhet të votojë!

Tregimi i ditës, sot në Youtube ka të bëjë me një shkrim që më çoi...

“Nëse flas me emër vijnë Tatimet dhe më gjobisin”

BIRN: Qytetarët në Fier druhen të flasin për zgjedhjet

Bashkia e Fierit, e gjashta më e madhja në vend, nuk ka një atmosferë të...

Skënder Minxhozi

Doni rezultatin e 14 majit? Shihni sheshet…

Ka një fenomen të përgjithshëm shqetësues për Erdoganin në zgjedhjet 14 majit në Turqi. Nuk...

Mero Baze

Tani jam i qartë përse Meta flet kundër blerjes së votës!

Edhe në këtë fushatë elektorale dy rastet e para të blerjes së votës apo kërcënimit...

Nga Ben Andoni

Çmimi i cinizmit në kurriz të Alibeajt dhe vonesat e tij?!

Kryetari i komanduar i PD-së, Enkeled Alibeaj, e ka intensifikuar rrugëtimin e tij për fushatën...

Nga Fatos Tarifa

Nostalgjikë politikë të Tiranës së vjetër (replikë me një ‘tiranas’ të dëshpëruar…)

Lexova këto ditë një tiranas të dëshpëruar. Thoshte se ishte kthyer në Tiranë kohët e...

Eduard Zaloshnja

Rreth 42% e zgjedhësve në lista janë në emigracion

Pjesëmarrja në votimin e 14 majit do të jetë e ulët për një arsye fare...

Nga Rudina Xhunga

Mediu në gjykim për Gërdecin, bën fushatë në Kamëz. Celibashi rri e vështron!

Sot “Tregimi i ditës” ka të bëjë me një ngjarje elektorale dhe me një proces...

Nga Mero Baze

Modeli Beleri, si armik i çështjes helene në Shqipëri

Ka shumë debate këto ditë për Himarën por jo në Himarë. Kryesisht në shtypin grek...

Nga Ilir Yzeiri

Dy aktivistë të Arlind Qorrit në portën e shtëpisë sime

Kishte kohë, që në portën time nuk trokisnin aktivistë, ndoshta që nga ajo periudha kur...