MENU
klinika
Nga Mentor Nazarko

Për Kosovën… Biden duhet të kapërcejë Trump dhe… veten!

Nga Preç Zogaj

Gara thelbësore e programeve

Përmes një pohimi të menduar, Kryeministri Rama mëtoi të relativizonte peshën e programeve në zgjedhje,...

Analiza/ Mustafa Nano

Pse qëllimi i Fatos Nanos ishte t’u jepte një goditje të fortë Berishës e Metës

Ka një parehati të madhe mes opozitarëve. Ka lidhje me 25 prillin, më saktë me çfarë...

Analiza/Prof. Dr. Isuf Kalo

“Pandemia, bluzat e bardha dhe dy shembuj frymëzues”

Nga Prof. Dr. Isuf Kalo* “Ra ky mort e u pamë” Ky titull i librit...

BE me plan ambicioz kundër kancerit

4 miliardë euro investime për studime dhe diagnostikime

Në Ditën Botërore Kundër Kancerit, Komisioni Europian ka plane të mëdha për vënien nën kontroll...

Nga Skënder Minxhozi

Kur Lulzim Basha thotë “S’jam në garë me Edi Ramën”

Nga Skënder Minxhozi “Kjo nuk është një përballje mes Lulzim Bashës dhe Edi Ramës, por...

''Përpjekje për të tërhequr ‘zonën gri’''

Programet elektorale/ Nazarko: Periudhë pozitive për opozitën

Analisti Mentor Nazarko i ftuar në rubrikën ‘’Opinion’’ në News24 ka folur për ngjarjet e fundit...

Nga Frrok Çupi

Erdhëm, ua hodhëm, ikëm!

shin të dy përballë në ekranin e televizionit; mes tyre në ‘wall’- një tabelë e...

Çfarë i bën infektues viruset?

Studiuesit tregojnë për herë të parë si e “paketojnë” materialin…

Falë rezultateve të një studimi të botuar në revistën “PLOS Pathogens”, ne jemi pak më...

ANALIZA

Lufta e shpërndarjes së vaksinave ka vetëm një fitues: Covid-19

Nga Lionel Laurent, Bloomberg Nacionalizmi i vaksinave po përshkallëzohet në një botë ku Covid-19 është përhapur...

Nga Preç Zogaj

“SHBA-të i njohin. Cili ishte lajmi i ambasadores Kim: Ata që dekurajojnë…”

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, zonja Juri Kim, ishte kësaj jave në emisionin “Real Story”...

Igli Tola, pegagog Ekonomie

Premtime ‘demode’ për ekonominë post – 25 Prill

Sa herë që afrohen zgjedhjet, si sot e mot (prej 20 vitesh së paku), theksi...