MENU
klinika
Nga Preç Zogaj

Jehonat e sovranizmit putinian

Nga Roland Qafoku

Hapja e “Open Balkan” dhe “Procesi i Berlinit” në proces

Vetëm gjashtë muaj pasi ka marrë detyrën, kancelari i Gjermanisë Olaf Scholz, jo vetëm po...

Nga Lorenc Vangjeli

Edi Rama e Albin Kurti, dy të dënuar që të duan njëri-tjetrin

Ky vit nuk do të bëjë ndryshim nga viti i shkuar dhe me gjasë, edhe...

Nga Mero Baze

Në PD ende nuk ka ardhur 12 Qershori i socialistëve

Nga Mero Baze Të gjithë e kemi harruar kur është rithemeluar Partia Socialiste dhe nuk...

Gersa Rrudha

Një shpresë filozofike për Europën lindore

Në përgjithësi, vitet ‘800, janë quajtur “shekulli i nacionalizmit”, ndërsa vitet ‘900, kryesisht në gjysmën...

"Albini dhe Edi, dy parazitë të vegjël ballkanikë"

Shpëtim Nazarko: Serbia po na shet grurë që hanë kuajt!

         Krerët e politikës sonë, analisti Shpëtim Nazarko, i krahason me matrioshkat...

Nga Skënder Minxhozi

Dyshja më e çuditshme e kësaj pranvere

Nga Skënder Minxhozi Janë miq apo armiq? Me shumë gjasë është e para dhe jo...

Lutfi Dervishi

Europa e “mbyllur” dhe Ballkani “hapur”!

Ku dallon “procesi i Berlinit” nga “Ballkani Hapur”? Pse gjermanët thonë: “Procesi Berlinit” dhe jo...

Kimete Berisha

Albin Kurti nuk ka dalë ende nga burgu

Kryeministri ende nuk ka dalë nga burgu! Nuk ka tjetër shpjegim logjik refuzimi i Albin...

Mision për të thyer ngërçin Bullgari - M. e Veriut

DW: Përpjekja e fundit për të shuar “zjarret”

Vizita e kancelarit gjerman në Shkup dhe Sofje shënon përpjekjen e fundit për të thyer...

Nga Frrok Çupi

Ah, ta kishim një luftë… sot, jo nesër

Nga Frrok Çupi Sigurisht, kjo që po bëj unë, është një ironi…! Po flas siç...

Nga Lorenc Vangjeli

Presidenti i Republikës, kur mëkatarëve u kërkohet të zgjedhin një shenjtor

Nuk ka mision më të pamundur sesa pritja dhe shpresa që një grup mëkatarësh të...