MENU
klinika
Analiza e Ditmir Bushatit

Precedenti me Greqinë për detin të vërë në lëvizje Shqipërinë edhe për marrëveshjet me Italinë e Malin e Zi

Gjeneral ® Piro AHMETAJ

Zgjerimi me 12 milje i sovranitetit të Greqisë, cënon rëndë interesat detare të RSH

Mbas disa 10-ra vlerësimeve botuar nga media mbi arsyet madhore të dështimit të frikshëm të...

Nga Skënder Minxhozi

Një president njerëzor, në vend të një ikësi

Nga Skënder Minxhozi Duhet të kthehesh në vitin e largët 1869, që të gjesh një...

Nga Andi Bushati

Paç armiqtë e Albinit

Nga Andi Bushati Ka momente të rralla në politikë, kur kapriçot e fatit janë aq...

Shpëtim Nazarko

“Dëshmia e puçit”, apo një histori me puçistë

       Një nga librat më të rëndësishëm që kam lexuar në jetën time,...

Ardhja e vaksinave

Lubonja: Stili i Edi Ramës, gënje e mashtro se ky popull kështu e do

Analisti Fatos Lubonja i ftuar në rubrikën ‘’Opinion’’ në News24 ka folur për sekretet e ardhjes së...

Nga Andi Bushati

Ku ka të drejtë dhe ku dredhon Rama në sulmin ndaj BE-së

Edi Rama ka të drejtë në vizatimin që i bën BE-së si bashkim egoist, cinik...

Nga Skënder Minxhozi

Nota franceze dhe mllefi shqiptar me vaksinat

Një reagim ishte i pritshëm, pasi “tenxherja me presion” ka kohë që zien e shfryn....

Nga Alfred Peza

Ku ndryshon 14 shkurti i Kosovës, me 25 prillin e Shqipërisë!

Dy shtetet shqiptare në Ballkan, si kurrë më parë janë në të njëjtën kohë, në...

Nga Andi Bushati

“Duam edhe presidencën”, ç’lojë po luan binomi “Vjosa-Albin”?

“Këtij binomi që keni para jush i përket e ardhmja”, i tha gazetarëve Albin Kurti,...

Nga Roland Qafoku

Vendi i Donald Trump në 245 vitet e presidencës së SHBA

Nga Roland Qafoku Bashkëpunëtorët e ngushtë të presidentit Donald Trump tregojnë se libri i tij...

Nga Spartak Ngjela

11 aktet antihistorikë të Trump kundër zhvillimit e demokracisë perëndimore…

Njëmbëdhjetë aktet antihistorikë të Donald Trump-it kundër zhvillimit dhe demokracisë perëndimore. Lëvizja antiperëndimore Trump, kundër...