MENU
klinika
“Nëse flas me emër vijnë Tatimet dhe më gjobisin”

BIRN: Qytetarët në Fier druhen të flasin për zgjedhjet

Skënder Minxhozi

Doni rezultatin e 14 majit? Shihni sheshet…

Ka një fenomen të përgjithshëm shqetësues për Erdoganin në zgjedhjet 14 majit në Turqi. Nuk...

Mero Baze

Tani jam i qartë përse Meta flet kundër blerjes së votës!

Edhe në këtë fushatë elektorale dy rastet e para të blerjes së votës apo kërcënimit...

Nga Ben Andoni

Çmimi i cinizmit në kurriz të Alibeajt dhe vonesat e tij?!

Kryetari i komanduar i PD-së, Enkeled Alibeaj, e ka intensifikuar rrugëtimin e tij për fushatën...

Nga Fatos Tarifa

Nostalgjikë politikë të Tiranës së vjetër (replikë me një ‘tiranas’ të dëshpëruar…)

Lexova këto ditë një tiranas të dëshpëruar. Thoshte se ishte kthyer në Tiranë kohët e...

Eduard Zaloshnja

Rreth 42% e zgjedhësve në lista janë në emigracion

Pjesëmarrja në votimin e 14 majit do të jetë e ulët për një arsye fare...

Nga Rudina Xhunga

Mediu në gjykim për Gërdecin, bën fushatë në Kamëz. Celibashi rri e vështron!

Sot “Tregimi i ditës” ka të bëjë me një ngjarje elektorale dhe me një proces...

Nga Mero Baze

Modeli Beleri, si armik i çështjes helene në Shqipëri

Ka shumë debate këto ditë për Himarën por jo në Himarë. Kryesisht në shtypin grek...

Nga Ilir Yzeiri

Dy aktivistë të Arlind Qorrit në portën e shtëpisë sime

Kishte kohë, që në portën time nuk trokisnin aktivistë, ndoshta që nga ajo periudha kur...

Dritan Hila

Beteja e dëshpëruar e Foltores për Lezhën

Në Lezhë po zhvillohet një betejë e heshtur, por jo më pak e ashpër për...

VOA zbulon ‘prapaskenat’

Shefja e USAID-it do të qëndrojë në Serbi dhe Kosovë

Administratorja e Agjencisë Amerikane për Zhvillim Ndërkombëtar (USAID), Samantha Power, do të qëndrojë në Serbi...

Mero Baze

Pushteti okult i dyshes Berisha-Meta

Në një situatë normale, nëse do zbatoheshin ligjet e shtetit shqiptar, opozita Berisha-Meta kishte plot...