MENU
klinika
Nga Fatos Tarifa

BILL IS IN TOWN… Presidenti Clinton, shqiptarët, Tirana dhe Prishtina

Nga Edvin Kulluri

Ndajeni mendjen, o me lindjen o me perëndimin

3 dhe 4 vite më parë dy ngjarje në dukje të parëndësishme ,sot përbëjnë profeci...

Mero Baze

“Babai i Kosovës” dhe fëmija i tij plangprishës

Një miniushtri me fëmijë nga Kosova me emrin Bill e Hillary Clinton, rrethuan ish Presidentin...

Analiza satirike nga Agron Gjekmarkaj

Jorida kur i flasin hesht, Majko u fut në nostalgji ndërsa zëvendës Lideri Muli mungoi

Ditët në Gjirokastër Margeritin e kishin përkëdhelur si puhizat Malin e Gjërë pasditeve. Tingujt e...

Nga Lutfi Dervishi

Lajçak, koha për të ikur: Lupë mbi Kosovën dhe dylbi mbi Serbinë

Miroslav Lajçak, prej tre vitesh i dërguari i BE-së për procesin e normalizimit të bisedimeve...

Nga Edvin Kulluri

Midis “sinqeritetit” të Ramës dhe hipokrizisë së Bashës e Berishës!

Që pas shpërthimit final të krizës në Partinë Dermokratike në 9 shtator të 2021, ditën...

Nga Edvin Kulluri

Lëreni Albinin dhe Kosovën të (pa)qetë

Komisioni Europian përsëriti dy ditë më për të disatën herë skenarin e ndëshkimit të Abin...

Lorenc Vangjeli

Dy B-të e PD-së, garë gjelash për vezën që nuk e bëjnë dot

Në PD tashmë të ndarë zyrtarisht në dy pjesë, atë të vulës që është pa...

Nga Denis Dyrnjaja

Po të flisnin muret do rrëzoheshin universitetet!

Muret janë sytë dhe veshët e mijëra studentëve që kanë përjetuar padrejtësinë e qindra mijëra...

Nga Skënder Minxhozi

Lufta hibride me Serbinë që Kurti i bëri peshqesh Kosovës

Lajmet që vijnë nga Veriu i Kosovës janë të gjitha të këqia këto kohë. Jo...

Nga Preç Zogaj

Një propozim absurd për Berishën dhe nga Berisha

Propozimi është ai që i kërkon Berishës të vazhdojë të udhëheqë formacionin e tij politik...

Mero Baze

Skandali i Kukësit ka kuptim të hetohet vetëm si shantazh

Në dëshmitë e para të dhëna në Gjykatën e Tiranës, rreth skandalit seksual në Bashkinë...