MENU
klinika
Artur Ajazi

Merimangat e politikës

Roland Qafoku

Kosova, Shqipëria dhe SHBA përballë Serbisë

Si duhet ta menaxhojë Kosova fitoren pas ngjarjes së rëndë të 23 shtatorit në Manastirin...

Fatos Tarifa

Mos qofsha një patriot si ju!

Ka disa kohë që gazeta Dita më ka bërë pjesë të kolegjiumit të redaksisë së...

Mentor Nazarko

Në Kullën Shqiptare të Dukës

        Sikur të mos ishte skandali i Presidentit të Federatës Spanjolle, Rubiales,...

Nga Mero Baze

Nuk na duhen fitimtarë ndaj Perëndimit!

Sulmi ndaj sovranitetit të Kosovës më 24 Shtator, zbuloi nevojën e madhe që ka Kosova...

Nga Kreshnik Spahiu

Pse në Tiranë gjen “patriotë” kundër Serbisë, por që ulin “brekët” para Greqisë?

E gjeni dot, ku ndryshon Fred Beleri i Greqisë, me Milan Radoiçiçin e Serbisë? Kam...

“Në dhënien e tyre ka pasur shkelje të akteve ligjore”

BIRN: PS kundër hetimit parlamentar për PPP-të në shëndetësi

Mazhoranca socialiste ka kundërshtuar të premten në Konferencën e Kryetarëve kërkesat e opozitës për ngritjen...

Nga Ilir Yzeiri

Entuziazmi i korrektuar dhe nacionalizmi si karikaturë

Pamjet e Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit me duart përpara në formën e faljes, ditën...

Nga Denis Dyrnjaja

SPAK-u si portal mediatik!

Kreu i SPAK-ut Altin Dumani doli në konferencë shtypi për të informuar publikun për punën...

Nga Mero Baze

Altin Dumani nuk duket i frikësuar dhe ky është lajm i mirë

Drejtuesi i SPAK Altin Dumani ka folur para një grupi gazetarësh duke ju dhënë përgjigje...

Spartak Ngjela

Marrëzia e Vuçiçit me sulmin në Veri dhe ‘beteja’ SHBA-BE për Ballkanin

Po Vuçiç? Shenjat janë se edhe ky po shkon drejt Hagës, se amerikanët kanë për...