MENU
klinika
Kimete Berisha

Presidentin francez e quajti ‘vrasës’ të dialogut!

The Economist: Gratë jetojnë të vetme

“Reklamimi i jetës luksoze në Britani po josh burrat kuksianë!”

Në një qytet të vogël në verilindje të Shqipërisë, 32-vjeçari Besmir Billa po lufton me...

Lorenc Vangjeli

Askush nuk guxon të kërcënojë Altin Dumanin dhe një ‘aleancë’ e panatyrshme!

“Eshtë kërcënuar Altin Dumani!”. Lajmi se drejtuesi i SPAK-ut po lëviz prej disa ditësh me...

Ben Andoni

Liderët shëtitës të Ballkanit dhe pse Kosovë-Serbi do mbetet konflikt

Shqetësimi i natyrshëm i vendeve të Ballkanit Perëndimor është integrimi i plotë ose “finishi evropian”....

Skënder Minxhozi

Domethënia e një zombi

Lulzim Basha ka gjetur padashje një epitet që i shkon jo vetëm kundërshtarëve të tij...

Mero Baze

Greqia dhe Kosova “armike” me Shqipërinë për shkak të Perëndimit

Qirjakos Micotaqis dhe Albin Kurti, janë dy kryeministra të rajonit të cilët kanë hyrë në...

Deklarata e presidentit të KiE-së: Përgatituni për 2030-shin

“Vendet e Ballkanit mos të hamendësojnë për anëtarësimin në BE!”

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, shprehu pikëpamjen e tij për zgjerimin e Bashkimit Evropian...

“Ndërtimi pa kriter i HEC-eve ka sjellë pasoja...”

BIRN: Banorët në Gramsh vazhdojnë betejën për ujin

Më 25 gusht, banorët e fshatit Grabovë e Sipërme në Gramsh u mblodhën për të...

Analiza

A do ndodhë kështu edhe me Shpiragun?

Shqipëria është vendi i dytë në Evropë për nga pasuria natyrore për frymë. Kemi naftë,...

Mero Baze

Oferta e Edi Ramës për çështjen Beleri

Besoj që Edi Rama ka mërzitur shumë njerëz në Athinë me gjuhën e butë dhe...

Ben Andoni

Ëndrra evropiane për Tiranën s’është e largët, është thjesht sizifiane!

Prej anëtarësimit të Kroacisë në BE kanë kaluar shumë vite. Anëtarësimi i Bullgarisë dhe Rumanisë...

"Përdorimi i varkave të vjetra ul kostot!"

“Tragjeditë në Mesdhe nuk reshtin”, DW: Kontrabanda nuk stepet!

Përpara ishullit grek Mykonos është batuar një varkë me refugjatë. Si pasojë tre vetë humbën...