MENU
klinika
Astrit Patozi

Heshtja që flet dhe i bën njësoj përgjegjës

Baze: PD duhet të ndjehet i turpëruar nga ky fosil

Del për herë të parë foto e Sali Berishës me Enver Hoxhën

Kjo foto i përket fundit të viteve ‘70. Në shtëpinë e Enver Hoxhës është Sali...

Nga Ben Andoni

Nëse “Foltorja” është demokraci, atëherë PD e meriton Berisha&Bashën

Nëse në fillim njerëzit e PD-së mundoheshin të gjenin atë të veçantën dhe mënyrën sesi...

Nga Artur Ajazi

Kur dëgjon Lulin të thotë, “ndiq paratë, zbulo korrupsionin”…

Tek dëgjoja të fliste në Parlament Lulzim Bashën, kryetarin aktual të Partisë Demokratike, të fliste...

Mero Baze

Nervozizmi i Berishës, me ata që nuk i dalin zot, kundër SHBA

Sot dëgjova Sali Berishën që sulmoi ish të persekutuarit politik, që sipas tij, kanë protestuar...

Nga Shaban Murati: Putin i vesh Vuçiçit këmishën e forcës

Përse i duhen Rusisë bazë ushtarake dhe stacion atomik në Serbi

Në traditën e mirënjohur shekullore të sejmenëve dhe të vasalëve ballkanikë presidenti i Serbisë Aleksandër...

Nga Kimete Berisha

Ndoshta UÇK-ja t’i shëron komplekset!

E ka emëruar Bashkim Jasharin komandant të FSK-së, me bindjen e plotë se me këtë...

Nga Artur Ajazi

As Berisha, dhe as Basha

Po të analizosh me kujdes figurën dhe “kontributin” e Sali Berishës, dhe ta krahasosh atë,...

Nga Frrok Çupi

1000 kurthe dhe teli me gjemba

Foltoret e këtij po duken e po zhduken ‘gëmushave’ në një marshim si iriqi. Sot...

Nga Mero Baze

Pse Berisha po torturon “Vatrën” me armikun e ri amerikan

Kam pas shumë reagime plotësuese rreth shkrimit të një dite më pare, rreth asaj se...

Nga Eduard Zaloshnja

Narrativa e Berishës, efektive në sinorin elektoral të PD-së, por…

Pasi Sekretari i Shtetit Blinken e shpalli persona non grata, Berisha hapi ndaj tij një...

Nga Ylli Pata

Përçarja e ‘Vatrës’ për Foltoren, vijim i vesit apo sinjal politik?!

Tashmë edhe organizata “Vatra” në SHBA, e cila prej shumë vitesh ishte një nga grupimet...