MENU
klinika
Nga Alfred Peza

Të fajësosh gjithkënd për humbjen, përveç vetes!

Nga Lorenc Vangjeli

Edi Rama, me Erdoganin si praktikë dhe me Ataturkun si projekt

Nga Lorenc Vangjeli Edhe pse vendi do të qeveriset nga Edi Rama, fituesi i këtyre...

Analiza

Albin Kurtit ia zgjat jetën dialogu me Serbinë

Albin Kurti është në gjysmën e 100 ditëve të para, koha kur një parti maturohet...

Frrok Çupi

Kthim në fole! Meta pret një letër, Basha gjen stresin

U kthyen më në fund, tani lufta nuk ka më vlerë. Këta morën plagë dhe...

Nga autogolat e opozitës, te ftesa e Ramës për PD

Analiza e Neritan Cekës: Ja çfarë fituam nga fushata

Për ish-themeluesin e PD-së, Neritan Ceka, në fitoren e Ramës kanë ndikuar dy autogola të...

“Problemi 1-milionësh i PD-së”

Zaloshnja: Çfarë duhet të bëjë Lulzim Basha që të fitojë zgjedhjet

Nga Eduard Zaloshnja Pasi humbi zgjedhjet e 2009-ës, Rama filloi një pelegrinazh të përjavshëm të...

Nga Mustafa Nano

Çfarë qëllimi fsheh oferta e Ramës për bashkëpunim me opozitën?

Edi Rama i ka bërë një ofertë opozitës. Në thelb, oferta është shumë e thjeshtë:...

Nga PREÇ ZOGAJ

Dy prej përgjigjeve që dhanë zgjedhjet e 25 prillit

E para: nuk do të këtë koalicion të madh siç u përfol andej-këndej para zgjedhjeve, përfolje...

Andi Bushati

Nuk fitoi PS-ja, na grabiti shteti

Andi Bushati Këto zgjedhje nuk u fituan nga rilindja, ato u rrëmbyen nga makineria shtetërore....

Nga Skënder Minxhozi

Nuk është në pikëpyetje fati i Lulit, por i sistemit

Nga Skënder Minxhozi Pyetja e vjetër nëse Sali Berisha është ose jo pronari i panegociueshëm...

Nga Bedri Islami

Poturet e Ilir Metës

Zgjedhjet përfunduan. Tashmë dihen 140 deputetët e ardhshëm të Shqipërisë. Më parë se të ketë...

Xhafaj, Rakipi e Boçi sfidojnë liderët

Nazarko: Gabimet që zvogëluan shansin e PD për të fituar

Fatmir Xhafaj dhe djali i ish-deputetit Aqif Rakipi, Ornaldo Rakipi kanë thyer herësin në Tiranë....