MENU
klinika
Analizë nga Agron Gjekmarkaj: Kryeministri si shef pavijoni

Pse përpiqet të takojë çdo të vaksinuar dhe detyrimin t’ia shesë si nder?

Spartak Ngjela

Pse janë tërbuar serbët?

Pse ka tension iracional në politikën aktuale të Serbisë? Përse politikanët e lartë të Serbisë...

Nga Skënder Minxhozi

Martesa e dytë (pa Gërdecin në mes)

Kur në vitin 2008 Edi Rama i rrihte shpatullat Sali Berishës në dalje nga spitali...

Nga Roland Qafoku

Java e listave, 10 pritshmëri për politikën shqiptare

Kjo pritet të jetë java finale e startit të procesit të zgjedhjeve parlamentare të 25...

Nga Alfred Peza

Një lexim ndryshe për humbjen e opozitës në 25 prill

Ka fitore në zgjedhje që vijnë si humbje, sikundër ka edhe humbje, që duhen lexuar...

Logjika e lockdown-it na mbështjell në një rrjet ndjenjash...

Europa ime: Vdekja dhe ndjenjat e fajësisë

Logjika e lockdown-it na mbështjell në një rrjet ndjenjash fajësie, ikje nga e vërteta dhe...

"A ka nevojë për ‘lockdown’?!”

Erion Dasho: Pse promovuesit e kësaj ideje s’duhet ta lënë në dorën…

Me katastrofën shëndetësore që ka nisur në nëntor dhe ka arritur kulmin në shkurt, janë...

Nga Alfred Peza

Zgjedhjet e 25 prillit, një referendum për Reformën në Drejtësi

Nga Alfred Peza Pas Ilir Metës edhe liderët e tjerë, kandidatët për deputetë dhe opinionbërës...

Ekspertët e shohin si shqetësuese...

Sa ndihmojnë vaksinat kineze për rritjen e influencës së Pekinit në Ballkan?

Në një kohë kur shumë vende kanë vështirësi për të siguruar doza të mjaftueshme vaksinash...

ANALIZA

Përse ekonomia më e madhe e Europës nuk ka mjaftueshëm vaksina?

Qeveria gjermane ndodhet nën presion të jashtëzakonshëm për të rritur numrin e të vaksinuarve, ndërkohë...

Nga Andi Bushati

Opozita e përçarë (me arsye) në zgjedhje

Sot kanë ndodhur dy ngjarje, në pamje të parë pa lidhje me njëra- tjetrën, por...

Ditmir Bushati

Përtej “shkundjes së Perëndimit”

DITMIR BUSHATI Një vit më parë, Konfer enca Vjetore e Sigurisë së Mynihut ishte ngjarja...