MENU
klinika
"Rusia po teston qëllimisht aftësitë e NATO"

Analiza/ “Konflikti në Ballkan i pashmangshëm”

Nga Mero Baze

Gjyqi i pafilluar ndaj Hashimit dhe gjyqi i mbaruar ndaj Albinit

Hagë më 5 nëntor 2021 Ndërtesa e paraburgimit e Gjykatës Speciale për Kosovën, fshihet pas...

Nga Ylli Pata

Opozita që kërkon karamele pasi ofroi molotovë!

Qëndrimi që pritej normalisht nga opozita tashmë institucionale e Lulzim Bashës, pas vendimit të Gjykatës...

Nga Aranit Muraçi

Edi Rama, një kryeministër i lumtur me kritikët e tij!

Deri më tani, Bashkimi Evropian nuk ka krijuar armiq. Kjo mbetet edhe krenaria e tij....

Nga Artur Ajazi

Ky Bashë, nuk e sjell kurrë në pushtet PD

Lulzim Basha mbetet ndoshta njeriu i vetëm, që ka patur shansin të marrë në Partinë...

Nga Eduard Zaloshnja

Sa i përhapur është korrupsioni në Shqipëri?

Sipas raportit më të fundit të Departamentit të Shtetit Amerikan mbi Shqipërinë, kurrupsioni mbetet i...

Mentor Nazarko

Kosova dhe Shqipëria në Ballkanin e hapur: përpjekje për mirëkuptim

Nga Mentor Nazarko Arsyet që qëndrojnë mbrapa refuzimit të disa shteteve, për të mos marrë...

Nga Mero Baze

Ka një zhgënjim nga reforma,… por për Berishën

Sali Berisha i ngjan sot një fëmije të frikësuar që futet në pyll dhe këndon...

Nga Spartak Ngjela

Cila është sot ajo forcë në botë, që ka fuqinë ushtarake të provokojë SHBA?

Analitika e fundit, në lidhje me konfliktin në Ballkanin Perëndimor, po na thotë se “Rusia...

Nga Ylli Pata

Entuziasmi i vetmuar i Sali Berishës për “mosbesimin” ndaj reformës në drejtësi

Në ditën kur Fatmir Mediu dhe mbrojtja e tij kanë dalë publikisht për të kundërshtuar...

Nga Adriatik Doçi: Provat që u injoruan në 2009

Pse është tmerruar Mediu nga hapja e dosjes së Gërdeci

Ish- ministri i Mbrojtjes Fatmir Mediu u shfaq dje i shqetësuar në një konferencë për...

Nga Astrit Patozi

Fundi i pritshëm i një marrëzie politike

Fundi i pritshëm i një marrëzie politike, gjatë kohës kur “Foltorja” dhe vulëmbajtësit e partisë...