MENU
klinika
Publikimi i fotove me Enver Hoxhen

Mustafa Nano: Gabove doktor Kalo, pse nuk e ke përmendur darkën e Liljana Hoxhës me Sali Berishën në shtëpinë e diktatorit

Mero Baze

Profecia e ambasadores së SHBA dhe ‘enveristët’ e vërtetë të Shqipërisë

Botimi i fotografisë së Sali Berishës në odën e pritjes së Enver Hoxhës, i përngjan...

Nga Carlo Bollino

Ringjallja e PD-së pas Foltores? Thjesht mashtrimi i fundit i Sali Berishës

Në të gjithë sondazhet që prej muajsh paraprinë zgjedhjet e fundit politike, Sali Berisha dilte...

Nga Frrok Çupi

Një ‘përshesh’ alias Sali në strehën e Enverit

Liljana i kishte shumë për qejf tropojanët e Tiranës gjatë asaj periudhe; aq sa edhe...

"Përplasen interesat ruse e amerikane..."

Kuvendi i 11 dhjetorit/ Ngjela: Nëse do ketë armë, do përgjigjet NATO

Teksa nuk na ndajnë shumë nga Kuvendi i datës 11 dhjetor, që është thirrur nga...

Nga Artur Ajazi

Epo, ti ngjajë kaq shumë…

Nuk është e thënë që, të drejtosh një parti politike, apo një qeveri me ministra...

Nga Ilir Yzeiri

“Gomari i Babatasit” dhe hajvanët e politikës shqiptare

Polemika që hapi rileximi i komedisë « Prefekti » të Besim Levonjës (1948) nga aktorët...

Ylli Pata

Teatri absurd në PD: Dilemat e pasqaruara të 11 dhe 18 shtatorit

Dalja prej disa ditëve e grupeve që thirren se janë nga degët e Partisë Demokratike...

Astrit Patozi

Heshtja që flet dhe i bën njësoj përgjegjës

Tani që Gjykata Kushtetuese shpalli vendimin për rrëzimin e kërkesës, që kontestonte zgjedhjet lokale të...

Baze: PD duhet të ndjehet i turpëruar nga ky fosil

Del për herë të parë foto e Sali Berishës me Enver Hoxhën

Kjo foto i përket fundit të viteve ‘70. Në shtëpinë e Enver Hoxhës është Sali...

Nga Ben Andoni

Nëse “Foltorja” është demokraci, atëherë PD e meriton Berisha&Bashën

Nëse në fillim njerëzit e PD-së mundoheshin të gjenin atë të veçantën dhe mënyrën sesi...

Nga Artur Ajazi

Kur dëgjon Lulin të thotë, “ndiq paratë, zbulo korrupsionin”…

Tek dëgjoja të fliste në Parlament Lulzim Bashën, kryetarin aktual të Partisë Demokratike, të fliste...