MENU
klinika
Ylli Pata

Stop televotimit për president!

Mero Baze

Precedenti i “presidentit” Meta

Pas zgjedhjeve të vitit 2001, kur Ilir Meta e kishte të pasigurt rizgjedhjen si kryeministër,...

Nga Lorenc Vangjeli

Edi Rama nuk do t’i shkruajë Ilir Metës deri në 24 korrik

Nga Lorenc Vangjeli Katër vjet më parë, në fund të dhjetorit 2018, Edi Rama bëri...

Nga Roland Qafoku

A e bashkon dot Enkelejd Alibeaj PD-në? 10 pika ku ai avantazhohet dhe disavantazhohet

Nga Roland Qafoku Kryetari në detyrë Enkelejd Alibeaj ka bërë publike platformën e tij për...

Platforma e Alibeajt për bashkimin e PD

Boçi: Edhe sikur e pikuar nga qielli të jetë do të sjellë përçarje dhe ndasi!

Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi ka reaguar pasi kreu i Grupit Parlamentar Enkelejd Alibeaj...

E ardhmja e PD

Zheji: “Lufta” do të vijojë mes dy palëve, shoh bashkëjetesë konfliktuale

Situata aktuale në PD dhe e ardhmja e saj, ishin temë diskutimi në emisionin “Pikat mbi...

Artur Ajazi

Ku po shkon PD ?

Lufta brënda llojit, mes sheikëve dhe bosëve në Partinë Demokratike, ka marrë ngjyrime të reja....

Nga vizitat e Ramës te sanksionet e DASH

Nazarko: Kryeministri vazhdon t’i ketë kuotat e larta në Gjermani. Po diversifikohen figurat e targetuara nga SHBA

Analisti Mentor Nazarko i ftuar në rubrikën “Opinion” në News24 ka komentuar zhvillimet e fundit në vendin tonë, nisur...

Nga Ben Andoni

Kongresi i PD-së ose fundi i partisë së pluralizmit shqiptar

Nga Ben Andoni Nga momenti që ish-kryetari i PD-së, Lulzim Basha, iu drejtua organeve të...

Nga Artur Ajazi

Krimi, ‘të fortët’ dhe policia

Nga Artur Ajazi Eshtë fakt, se krimi ka rritje, ashtu siç është fakt i padiskutueshëm...

Nga Artur Ajazi

Krimi, “të fortët” dhe policia…

Eshtë fakt, se krimi ka rritje, ashtu siç është fakt i padiskutueshëm që është rritur...

Mero Baze

E vetmja garë reale është kush bashkon opozitën, jo kush bashkon PD

Nga Mero Baze Në mungesë të perspektive të qartë për tu bashkuar për shkak të...