MENU
klinika
Nga Anila Hoxha

Rrëfimi i një polici!

Nga Roland Qafoku

Vula që do ta rithemelojë realisht ose do ta shuajë përfundimisht PD-në

Tashmë që vendimi i Gjykatës së Apelit u dha, PD ndodhet në një situatë edhe...

Analiza

Mero Baze: Vendimi i Gjykatës, një shans për të bashkuar PD

Nga Mero Baze Vendimi i Gjykatës ë Apelit duke rikthyer çështjen për rigjykim në Shkallë...

Artur Ajazi

Sa turp…

Ka mbi 1 javë që ekranet dhe faqet e gazetave mbushen me “lajme, analiza dhe...

Emigracioni dhe politikat e gabuara arsimore

BIRN: Si po zbrazen universitetet

Në ceremoninë e 65-vjetorit të Universitetit të Tiranës në dhjetor të vitit të kaluar, kryeministri...

Nga Agron Gjekmarkaj

Babo erdhi u ul, ç’të shihte, banaku i qeverisë bosh!

Kronika e Luftes qe perfundon me dolli. Hatri i Zotit ! Qametin deshët qameti erdhi....

Skënder Minxhozi

48 orë që nuk zgjidhin asgjë

Nëse do të mjaftonte një seancë pyetjesh me kryeministrin e vendit dhe një ditë më...

Nga Agron Gjekmarkaj

Përgatitje për seancën e nesërme parlamentare!

Qameti po afrohet me hungerimat e veta. Lebetia që ai ndjell perhapet ngado. Koha është...

Nga Mero Baze

Një debat për të gjetur një alibi për dështimet opozitare

Mocioni për debat me kryeministrin Edi Rama rreth lidhjeve të tij me ish- agjentin e...

Mero Baze

Marrëveshja e Brukselit, shpëton Kosovën nga Albin Kurti

Kosova duhet ta pranojë marrëveshjen e ofruar nga Bashkimi Evropian, bazuar mbi planin franko- gjerman,...

Nga Ben Andoni

Fitojnë apo humbasin: Kurti dhe Vuçiq i duhen njëri-tjetrit?!

Ditën që Kosova e shpalli pavarësinë e saj, Beogradi gati u dogj nga njerëzit, përfaqësuesi...

Nga Kreshnik Spahiu

Pse Albin Kurti pranoi një marrëveshje që amniston krimet e luftës dhe s’njeh shtetin e Kosovës?

Dje Albin Kurti ka provuar se do më shumë pushtetin se shtetin. Zyrtarisht Albin Kurti...