MENU
klinika
Nga Ilir Yzeiri

Berisha si Putini i Rusisë, Basha gjithnjë e më shumë perceptohet si Zielinski i PD-së

"Autovetura si bukë, gjellë dhe … vajtje në opera!”

Artan Fuga: Ja paradoksi që krijon iluzionin e qelbur!

Si tregues varfërie! Ky ish kryeministri suedez e ka ngrënë si shenjë pasurie! Gjithmonë ka...

Putinizmi, a është stalinizëm?

Biografi i Stalinit shpjegon Putinin, Rusinë dhe Perëndimin

          Stephen Kotkin është një nga studiuesit më të mirë të...

Nga Ben Blushi

Çfarë ndodh pas Ukrainës. Kush na mbron ne sot kur nazizmi dhe komunizmi në Evropë përgjojnë pas dere?

Sa më shumë lexoj shtypin perëndimor, aq më shumë besoj se bota jeton në të...

“Do të ulin kokën e do t'i puthin dorën”

Ngjela: PD është e bashkuar, grupi parlamentar nuk e pranon rikthimin

Për avokatin Spartak Ngjela  rikthimi i Berishës në krye të PD-së është i pamundur. I...

6 marsi

Debatet në PD/ Zheji: Rrezikohet nga një copëtim i ‘tretë’

Situata brenda Partisë Demokratike, ku shumë deputetë i kanë vendosur ultimatum kryedemokratit Lulzim Basha që...

Nga Frrok Çupi

Fati i PD varet në Ukrainë

Ne, të gjithë të tjerët, mund të jemi atë ditë duke u falur para këtyre…,...

Analiza e BIRN

Pushtimi rus e shtyn rajonin të rimendojë shpenzimet e mbrojtjes

Pas sulmit të Rusisë ndaj Ukrainës, disa vende të Ballkanit po mendojnë të rrisin shpenzimet...

Ben Blushi

Çfarë ndodh pas Ukrainës

Sa më shumë lexoj shtypin perëndimor, aq më shumë besoj se bota jeton në të...

Nga Adrian Civici

Krizat më të mëdha të naftës në 50 vitet e fundit

Shprehja “goditje e naftës” apo “krizat e rënda të naftës” përdoret për të karakterizuar rritjen...

Nga Mentor Nazarko

Mësimet e protestës, apo si të fiket zjarri

Nga Mentor Nazarko Protesta e ditëve të fundit në rrugët e Tiranës është nga ngjarjet...

Shpëtim Nazarko

Shyqyr që më në fund, qeverisjes po i vijnë trutë

         Kryeministri, më në fund, kuptoi sot atë që e ka të...