MENU
klinika
Nga Lorenc Vangjeli

Berisha, pse e paditi amerikanin Blinken në Paris dhe jo në gjykatën e Kurbinit?

Artur Ajazi

Flamuri i “themeluesit” ka rënë

Nën flamurin e “themeluesit, liderit historik”, apo dhe “babait të kombit” pasi ka “sjellë demokracinë”,...

Nga Eduard Zaloshnja

76% e banorëve të rritur të Shqipërisë e duan bashkimin me Kosovën

Rreth 76% e banorëve të rritur të Shqipërisë e duan bashkimin me Kosovën. Ndërkohë, vetëm...

Nga Aranit Muraçi

Përse po ‘i tërbon’ Edi Rama grekët?

Kosova është sot një tjetër realitet që duket se vendet fqinje nuk e kanë edhe...

“Edhe macet e lagjes time e dinë që ka bërë korrupsion”

Ngjela: Berisha rrezikon të arrestohet nga SPAK! Provat janë marrë nga CIA dhe FBI

Avokati Spartak Ngjela është shprehur se ish-kryeministri Sali Berisha rrezikon që të arrestohet nëse provat...

Ecobar nesër në Tiranë

Lubonja: Pse nuk është ‘shpëtimtari’ ynë Sekretari Amerikan i Shtetit

Ditën e nesërme pritet që sekretari Amerikan i Shtetit për Çështjet Europiane dhe Euroaziatike, Gabriel...

Mero Baze

Sa herë që ai ka pasur pushtet, është sjellur njësoj

Emisioni “Fiks Fare” sjell sot 14 dëshmi nga mbledhja e organizatës së partisë dhe Byrosë...

Nga Eduard Zaloshnja

Fishekët e Yuri Kim, kapsolla deri më sot…

Pasi Sekretari i Shtetit Blinken e shpalli Berishën persona non grata, Ambasadorja Yuri Kim, tek...

Nga Roland Qafoku

Qazim Mulleti antizogist, Qazim Mulleti antikomunist

Gjatë punës për përgatitjen e librit “100 vrasjet më të bujshme në historinë e shtetit...

Nga Artur Ajazi

Foltorja dhe Prefekti, nuk janë hallet e shqiptarëve

Në një kohë kur gjithë bota merret me problemet e pandemisë, apo rritjes së mirëqenies,...