MENU
klinika
Nga Ilir Yzeiri

Habit ish-kryeministri izraelit

Nga Lutfi Dervishi

Kiko merr në mbrojtje personazhet VIP

Turpërimin publik që po i bëjnë personazheve VIP duke u bërë pyetje të vështira, Kiko...

Nga Kreshnik Spahiu

Erdhi dita që Saliu dhe Monika të kërkojnë hetimin e Amerikës

Sa e korruptuar është Amerika? Erdhi dita që Saliu dhe Monika, kërkojnë komision që të...

Nga Andi Bushati

Zhburrërrimi i Edi Ramës po gris dhe fasadën demokratike

Nga Andi Bushati Makthi i Edi Ramës për të mos u përballur me pasojat e...

Nga Artur Ajazi

Guerrilasit e opozitës

Në çdo Parlament të çdo vendi të Europës, ajo ç’ka ndodhi të enjten në Parlamentin...

Nga Plator Nesturi

Tjetër protestë në sfond. E lodhshme!

Tjetër protestë në sfond. E lodhshme. Kjo politikë nuk dika të prodhojë tjetër veç protesta...

SONDAZHI/ Nga Eduard Zaloshnja

Opozita dhe mediat e kanë ekzagjeruar çështjen McGonigal

Dje zhvillova një sondazh elektronik kombëtar rreth opionit të publikut mbi çështjen McGonigal, duke e...

Nga Artur Ajazi

“Mc Gonigal”, shpresa e fundit e Berishës…

Kryetari de facto i Partisë Demokratike dhe “lideri” i opozitës së opozitës, është kapur fort...

“Kuvendi duhet të ishte ‘tempulli’, por është rrënoja”

Artan Fuga: Ligjet janë si panine të djegura nga furra e bukës e harruar ndezur!

Profesori dhe akademiku Artan Fuga ka bërë një analizë për situatën ku Kuvendi ndodhet aktualisht....

“Rama dhe Tony Blair janë në një marrëdhënie klienteliste”

BIRN: Kompania e bashkëshortes së tij punon për qeverinë e Shqipërisë dhe Serbisë

Kompania ligjore e Cherie Blair ka marrë qindramijëra euro duke përfaqësuar qeveritë në Shqipëri dhe...

Nga Roland Qafoku

10 pikëpyetje të dosjes “McGonigal dhe Shqipëria”

Mallkimi i qeverive shqiptare pas vitit 1990 kanë qenë ngjarjet e paparashikuara. Ndër to renditen...

Agron Gjekmarkaj

Barbaria e akuzave të ndresjellta dhe urrejtja qytetare!

Nuk ka një vend të dytë në Europë që ta ketë zhvleftesuar fjalen politike aq...