MENU
klinika
Analiza

Preç Zogaj: Opozita plurale si mundësi për të mundur qeverinë

Nga Mero Baze

Pse ikja e Bashës e ndau dhe më shumë PD duke e bërë tripolare

Kuvendi i Shqipërisë çel të hënën sesionin e ri parlamentar i cili është një rast...

Nga Roland Qafoku

Pasojat e operacionit “Salianji” në Partinë Demokratike

Nisma për të grumbulluar firmat e duhura për të shkarkuar kryetarin aktual të grupit parlamentar...

SONDAZH

Benet Beci rrotull 50-përqindëshit, pavarësisht se kë ka përballë në Shkodër

Qysh prej rrëzimit të rregjimit komunist, PS-ja nuk e ka qeverisur Bashkinë Shkodër qoftë edhe...

Nga Mero Baze

“Vetëshpallja” e Berishës si kryetar legjitim i PD për të justifikuar dhunën mbi gjykatat

Nga Mero Baze Sali Berisha po përpiqet ti imponohet KQZ si pjesa zyrtare e PD,...

Artur Ajazi

PD, (nuk) do të ringrihet…

Një artikullshkrues thoshte se “ribashkimin apo ringritjen e Partisë Demokratike e ka në dorë vetëm...

Nga Ylli Pata

8 Janari i dytë me listat e Saljanjit: Ethet e “betejës së re epike”

Mësymja e vjetshme e 8 janarit, ku u desh të hynte policia për të ndarë...

Nga Mero Baze

Berisha në gjunjë para Salianjit

Përpjeka e Berishës për të marrë shumicën zyrtare të Grupit Parlamentar përmes Salianjit nxjerrë në...

Arrestimi i Gjokutajt

Hila: Përse është ekzagjeruar dhe ku qëndron mjegulla!

Në rubrikën “Komenti i Ditës”, Dritan Hila ka analizuar arrestimin Sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë...

Nga Dritan Hila

E vjedhura dhe e rrahura, nuk harrohen!

Me sensin e të pastajmes, shumë demokratë mendojnë se pas videos që çoi në ngjarjet...

Nga Eduard Zaloshnja

Llatja 51%-56%, pavarësisht se sa ka përballë në Elbasan

Nga një sondazh që zhvilloi IDRA para një muaji në territotin e Bashkisë Elbasan, rezultoi...

Mero Baze

Drejtësia shqiptare duhet të dënojë së paku ortakët e atyre që dënoi SHBA për Gërdecin

Ka një spekulim të përhershëm sa herë bie fjala për Gërdecin, Shkëlzen Berishën, Fatmir Mediun...