MENU
klinika
11 urdhër-arreste të rinj

VOA: Inceneratori i Fierit, një ndër rastet më flagrante të korrupsionit

Nga Kimete Berisha

Amerika në kërkim të një shqiptari normal në Kosovë!

Qeveria Kurti është aq ireale, halucinante, arrogante dhe e paditur, sa që Shtëpia e Bardhë...

Nga Artur Ajazi

Ku t’i kërkoj rrënjët e tua PD?

Sistemi Pluralist në Shqipëri, erdhi ndoshta jo edhe aq natyrshëm, sa ç’erdhi në shumicën e...

Nga Mero Baze

Këtë turp nuk e kemi më prej Sali Berishës

Dy ambasadorët më të rëndësishëm të Perëndimit në Shqipëri, ambasadorja e SHBA, Yuri Kim dhe...

Spartak Ngjela

“Me këtë PD dhe opozitë nuk e mposhtin dot Erion Veliajn në kryeqytet”

Gjatë një interviste për Top News, avokat Spartak Ngjela theksoi se PD është një parti...

Nga Eduard Zaloshnja

Pse kaq pak bashki me kandidatë për primaret e PD-së?

Nga një monitorim i mediave vendase në internet, rezulton se vetëm në 16 bashki (nga...

Artur Ajazi

Përse nuk “rritet” opozita…

Shpesh më duket sikur Partia Demokratike, nuk ka qenë asnjëherë në pushtet, por kur kujtoj...

Spartak Ngjela

Pse Berisha e kishte lënë protestën më 12 nëntor?

Shikoni se çfarë ka ndodhur në datën 12 nëntor 2012… Pikërisht në dt. 12.11. 2012,...

Nga Kreshnik Spahiu

Ishte protestë apo funeral me dy kufoma politike pa arkivol?

Dje protesta e Partisë Demokratike ishte më e veçanta në historinë politike në 32 vitet...

Nga Mero Baze

Përse po emigrojnë njerëzit e Foltores nga Parlamenti drejt bashkive?

Luçiano Boçi është kryetari i Grupit Parlamentar të Berishës dhe nënkryetar i partisë së tij....

Nga Endri Xhafo

Pse Luçiano Boçi i jep tjetër dimension zgjedhjeve lokale

Nga Endri Xhafo Luçiano Boçi është një nga deputetët më të spikatur të Parlamentit. Është...

Nga ROLAND QAFOKU

Bulevardi u mbush, por a do mbushen kutitë e votimit?

Opozita “fitoi sheshin” me pjesëmarrje masive, në një tubim që për kryeorganizator kishte Sali Berishën....