MENU
klinika
Mero Baze

Dëshpërimi i një zaptuesi

Nga Ylli Pata

Vis Martinaj apo Svetlana Timofeeva: gara e fortë për njeriun e vitit 2022

Kush e merr trofeun e “njeriut të vitit” për 2022-shin në mbulimin mediatik në Shqipëri?...

Nga Skënder Minxhozi

Duhet të jemi bashkë në këto kohë të turbullta

Forca e një zinxhiri është e barbartë me rezistencën e hallkës së tij më të...

Nga Adrian Civici

Politikat e administrimit të tokës, faktor të rëndësishëm për zhvillimin ekonomiko-social

Çështjet e tokës janë të një rëndësie vendimtare për zhvillimin ekonomik dhe social, rritjen e...

Nga Artur Ajazi

Viti 2022, Rama në rritje, Berisha në pikiatë…

Në përmbyllje të vitit 2022, ajo ç’ka mund të themi në këndvështrimin mbi politikën, mbetet...

Nga Fatos Tarifa

Veliaj, kullofobët dhe një kryeqytet për brezat e rinj të shqiptarëve

Ju pëlqen disave ose jo, të vetmet ndryshime pozitive të mëdha në Tiranë janë bërë...

E majta mbi 50%, Berisha e Meta…

SONDAZHI / Rezultati në Tiranë nëse zgjedhjet do të mbaheshin sot

Me fillimin e vitit 2023, do të fillojnë edhe analizat e sondazhet për kryebashkiakët e...

Analiza/ Tregjet e rrjetit të errët

Miliona të ardhura nga shitja e të dhënave personale të vjedhura

Nga Christian Jordan Howell & David Maimon /Sot është e zakonshme të dëgjosh lajme mbi...

Nga Mero Baze

Adhurimi dhe triumfalizmi i opozitarëve për Martinaj

Nuk kam ndonjë dëshirë të përfshihem në konspiracionin më të madh kombëtar të gjashtë muajve...

Nga Ylli Pata

Pse opozita heziton të miratojë votën e diasporës?

Nëse ka një diskurs që i bashkon së bashku pjesët e ndara të opozitës së...

Mero Baze

Për ata që duan ta festojnë si viti “antiamerikan” i shqiptarëve

Të vetmen arritje që i njeh vetes “Foltorja” e Sali Berishës, dhe mbështetësit e saj,...

Nga Ylli Pata

Kush e përkrah realisht Berishën brenda opozitës?

Natyrisht që kjo temë është nxitur nga sanksionet që Sali Berishës i kanë vënë qeveritë...