MENU
klinika
Mero Baze

Manipuluesi dhe manipulimi i vetëm i 6 marsit

Analiza

Pse Putin vazhdon të flasë për Kosovën?

Nga Jade McGlynn “Foreign Policy” Në orët e para të 24 shkurtit, Kremlini nisi një...

NGA PREÇ ZOGAJ

Gjashtë bashki për një përgjigje: Ç’peshë ka shpallja “non grata” nga SHBA

NGA PREÇ ZOGAJ Agresioni barbar i Rusisë, të cilit po i përgjigjet  qëndresa heroike e Ukrainës,...

NGA DITMIR BUSHATI

Muzgu i sigurisë europiane

NGA DITMIR BUSHATI Viti 2022 do të shoqërohet me dy ngjarje të mëdha diplomatike për komunitetin transatlantik....

Komandanti amerikan liston arsyet

Gjenerali Petraeus: Putini nuk mund ta fitojë luftën me Ukrainën!

Gjenerali në pension David Petraeus beson se pushtimi i Ukrainës nga presidenti rus Vladimir Putin...

Deklaratat për Skavicën

Nazarko: Sfidë e Berishës ndaj SHBA-ve, gabim i madh t’i kundërvihesh një projekti me rëndësi strategjike

Dy analistët Mentor Nazarko dhe Artur Zheji kanë komentuar në studion e emisionit “Pikat mbi...

Zgjedhjet e 6 marsit

Nazarko: Rama e ka braktisur kostumin e figurës pajtuese mbi palët

Analistët Artur Zheji dhe Mentor Nazarko kanë komentuar në emisionin “Pikat mbi i” në News24...

Zgjedhjet e pjesshme

Nazarko: Basha po mundohet të sjellë një stil të ri të të bërit opozitë

Shqipëria do të zhvillojë zgjedhje të pjesshme vendore më datë 6 mars, ku në garë...

Nga Artur Ajazi

Presidenti i Ukrainës, hero?

Kur Hitleri nisi sulmin e tij të rradhës mbi vendet e Europës, kësaj here mbi...

Aleksandër Çipa

‘Cari’ që gremis Rusinë dhe po shkatërron Europën

Ajo që po bën sot Putini mbi Ukrainën është njëjtësisht ajo që bëri Hitleri në...

Rreziku është i madh që forcave ukrainase t’u mbarojë municioni

DW: Si shkojnë armët e perëndimit në Ukrainë?

BE financon furnizimin me armë të Ukrainës, duke hedhur një hap të pashembullt. Por si...

Flet nobelisti për Ekonominë

Pushtimi e fundos ekonomikisht Pushtuesin

        Mrekullia e Ukrainës, mund të mos zgjasë. Përpjekja e Vladimir Putinit...