MENU
klinika
Ylli Pata

Përtej nervozizmit të Ilir Metës: Sa është pesha politike e ikjes së Agron Çelës?

Nga Dritan Hila

Nëse nuk na ndihmoni dot këtu, udhë e mbarë kudo të shkoni!

Më rezulton që në të gjithë Shqipërinë kanë çelur trëndafilat. Pra kemi një klimë që...

Analiza nga Elaine Godfrey

Çfarë ka ndodhur me dhjetëra oligarkët rusë që kanë vdekur në rrethana misteroze

“The Atlantic” /Kjo është një listë e njerëzve, rolet e të cilëve nuk duhet t’i...

Artur Ajazi

Pse opozita ka shumë pasardhës të diktaturës?

Mjafton të bësh një “shikim rreshtor” të atyre që kanë mbushur zyrat dhe kanë marrë...

BIRN: ‘Pako e madhe’ apo ‘pilulë elektorale’?!

Qeveria shpërndan 159 mln euro në prag të zgjedhjeve

Vendimet e Këshillit të Ministrave për alokim fondesh për tetë bashki si dhe një paketë...

Nga Artur Ajazi

Rruga e vetme e opozitës

E ndërsa viti i ri 2023 ka hyrë, duket se politika ka mbetur me mendësinë...

Papunësi e krizë financiare

Mijëra shqiptarë ikën dhe hoqën dorë nga vendi i tyre

Problemet financiare, mungesa e vendeve të punës e ekonomia e ulët e vendit shpesh herë...

Nga Kimete Berisha

Shtatë shenjat e Kijametit

1. Koha po kalon shpejt. 2. Injorantët po i mbisundojnë të mençurit. 3. Marrëzia u...

Analiza e REL

A është ky viti kur BE i jep fund varësisë nga Rusia?

Shqetësimet e Bashkimit Evropian për reduktime të rrymës – si pasojë e zvogëlimit të eksporteve...

Nga Enkelejd Alibeaj

Dy fjalë për demokratët dhe shqiptarët, për vitin e “zi” 2022 dhe atë që na pret

2022! Ky ishte një vit i vështirë për demokratët dhe pa dyshim një nga më...

Mero Baze

Drejtësia po mban gjallë frontin e Berishës kundër Perëndimit në Shqipëri

Viti që lamë pas është përpjekja e parë institucionale për krijimin e një fronti anti-perëndimor...

Ylli Pata

Vota e diasporës rrëzohet në Kushtetuese

Gjykata Kushtetuese ka refuzuar kërkesën e disa shoqatave të diasporës, për të intepretuar ligjin themeltar...