MENU
klinika
Nga Artur Ajazi

Lulzim mposhte foltoren, pastaj….

Frrok Çupi

Amerika me këta, si elefanti me miun

Më në fund këta u dorëzuan, u dorëzuan duke u zbrazur nga përbrenda vetes. Kjo...

Nga Lorenc Vangjeli

Të gjithë armiqtë e Bashës, pa përjashtuar as Lulin

Nuk është trekëndësh, por është rreth. Gjeometria politike, të cilën e solli në Tiranë kryetari...

Nga Artur Ajazi

Gjylja e madhe plasi…

Pas takimeve, buzëqeshjeve, romuzeve, shakave, aleancave, afrimeve dhe largimeve, dhe shumë gjërave të tjera, paskan...

Nga Adriatik Doçi

Përse u riaktivizua Ilir Meta?

Ilir Meta ka pranuar se ka përdorur Presidencën dhe Kushtetutën në funksion të pazareve me...

Analiza nga Preç Zogaj

Cilat janë vendet në mbarë botën që ka entuziazmuar ‘Foltorja’ e Berishës?

Në një prej takimeve të këtij muaji, Sali Berisha deklaroi: “Foltorja ka zgjuar shpresa të...

“Përse po bie kambana?”

Avokat Ngjela analizon mesazhet e ambasadores amerikane për Berishën

Avokati Spartak Ngjela ka analizuar daljet e fundit të ambasadores Yuri Kim, duke u shrehur...

Deklaratat e ish-kryeministrit

Soros ‘non grata’ nga Berisha/ Lubonja: Fondacioni këtu në Shqipëri u kap!

Analistët Fatos Lubonja dhe Artur Zheji komentuan në emisionin ‘Pikat mbi i’ në Neës24, deklaratën...

Nga Artur Ajazi

11 (dhe jo 18) Dhjetori, shansi i fundit për Partinë Demokratike

Dita e 11 (dhe jo e 18 Dhjetorit) mbetet shansi i fundit për ribashkimin, ristrukturimin,...

"Makth për Ballkanin, bashkimi Shqipëri-Kosovë"

Grekët shqetësohen nga deklarata e Ramës

Gazetari grek Stavros Tzimas i ka kushtuar një analizë të gjatë deklaratave të shtetarëve të...

Nga Nikos Kotzias

Fushatë për çeljen e negociatave për Shqipërinë dhe M. e Veriut

“Kathimerini” Ne duhet t’i kushtojmë vëmendje zhvillimeve globale dhe rajonale, në mënyrë që të mund...

Nga Roland Qafoku

Vrasjet e bujshme në tre dekada dhe faji i shoqërisë

Krimet e rënda të shënuara në 30 vitet e fundit dhe sjellja agresive e shoqërisë...