MENU
klinika
Nga Astrit Patozi

Kartat e djegura që (s’)na përfaqësojnë

Mero Baze

Të gjitha gënjeshtrat rreth historisë shqiptare të ish zyrtarit të FBI

Ndërkohë që i biri i Sali Berishës po dilte nga dera e SPAK dhe po...

Nga Ylli Pata

Pse qëllimi nuk ishte të pyetej Edi Rama por të sfumohej lajmi më i madh i ditës

Bllokimi i foltores dhe ndalimi i punës së Kuvendit tashmë është një model shabllon i...

Nga Artur Ajazi

E, ç’i kanë bërë dhe ç’po i bëjnë akoma këtij vendi…

E enjtja ishte “ e Parlamentit”. Dhe kur të gjithë mezi prisnin të shihin miratimin...

Preç Zogaj

Berisha duhet të turpërohet dhe t’i kërkojë falje Bashës

Preç Zogaj ka folur për debatin e fundit në vend, që lidhet me zyrtarin e...

Eduard Zaloshnja

Tre bashkitë që synon PBDNJ

Dje Sali Berisha dhe Vangjel Dule nënshkruan një marveshje bashkëpunimi për zgjedhjet lokale, sipas së...

Nga Eduard Zaloshnja

Anti-rus para pensionit, pro-rus pas pensionit…

Ish shefi i kundërzbulimit të FBI-së, Çarls MekGonigal, përballet me dy padi të ndryshme penale...

Kryeministri shqiptar u përgjua 3 herë nga amerikanët

“Zëri i Amerikës” zbardh dosjen e plotë të zyrtarit të FBI

Të mërkurën, pra sot, ish-zyrtari i lartë i kundërzbulimit të FBI-së, Charles McGonigal, i arrestuar...

Mero Baze

Përse 6 Marsi, u kthye nga ditë “fitoreje” në një ditë humbje për Berishën?

Ka disa ditë që ndërsa paralajmëron mos futjen në zgjedhje dhe kërcënon me revolucion, Berisha...

Nga Skënder Minxhozi

Gjaku i ftohur i 21 janarit

Nga Skënder Minxhozi Nuk kemi ç’ti bëjmë kalendarit. Na e sjell 21 janarin tek këmbët...

Artur Ajazi

Ndarja (apo shpërbërja) e PD, pritej

Prej 1 viti e ca, të gjithë shkruajnë, japin “receta”, këshillojnë, aludojnë, japin edhe konkluzione,...

Dritan Hila

Pse Berisha sot ndjehet i kërcënuar nga Basha!

Gazetari Dritan Hila analizoi situatën politike në partinë demokratike, ku tha se Sali Berisha nuk...