MENU
klinika
Nga Frrok Çupi

Njerëz në radhë për të vrarë Krishtin e Europës

Nga Agron Gjekmarkaj

Zoti Basha, priteni “nyjen gordiane” dhe dorëhiquni. Të ngremë një komision pajtues në PD

Kjo mbledhje ka vlerë historike se do merren vendime të pazakonta per këtë parti !...

Mustafa Nano

Edi Rama, ndrysho stilin e qeverisjes, fitorja e zgjedhjeve s’mjafton më

Dy gjëra lidhur me protestat që po bëhen. Së pari, Rama nuk kupton një gjë...

Artileritë janë ngritur në pozicion qitjeje

Analiza/ Kolona ruse pranë Kievit është shpërndarë dhe kjo është shenjë e keqe

Kolona prej dhjetëra kilometrash që qëndroi në vend për ditë të tëra në rrugën për...

Mero Baze

Opozita e inceneratorëve dhe “opozita” e pasojave të luftës së Putinit

Dy ditë më parë raporti përfundimtar i Komisionit për hetimin e inceneratorëve, mori vetëm 27...

Ylli Pata

Kush i nxorri shqiptarët në protesta?!

Natyrisht që përgjigja e kësaj pyetje është krejt e thjeshtë. Çdo protestë vjen, ushqehet dhe...

Nga Ilir Yzeiri

Protestat që kanë vetëm një fytyrë

Ne, shqiptarët, për fatin tonë të keq jemi të vonuar dhe atipikë në shumë anë....

Nga Eduard Zaloshnja

Kartelet e shpallura dhe abuzuesit e vegjël me çmimet

Fjala “kartel” në leksikun ekonomik përdoret për marrveshje të qendrueshme mes prodhuesve/tregëtarëve të mëdhenj, për...

Artur Ajazi

Rikthimi apo frenimi i Berishës…

Sali Berisha, po e thotë çdo ditë se “po rikthehem”. Ai po e deklaron çdo...

Lorenc Vangjeli

Humbja triumfale e Ramës dhe dy B-të humbëse të PD-së

Zgjedhjet e 6 marsit patën një tris humbjeje. Më saktë, në zgjedhje humbën të gjithë...

Nga Dritan Hila

Ishte humbje e Bashës, jo e amerikanëve!

Ka një lloj ekzaltimi nga foltoristët për ta paraqitur humbjen e Lulzim Bashës në zgjedhjet...

Mero Baze

Problemi është kriza, jo hijenat e krizës

Protestat për rritjen e çmimeve të naftës dhe artikujve të tjerë, për shkak të krizës...