MENU
klinika
“Kuvendi duhet të ishte ‘tempulli’, por është rrënoja”

Artan Fuga: Ligjet janë si panine të djegura nga furra e bukës e harruar ndezur!

“Rama dhe Tony Blair janë në një marrëdhënie klienteliste”

BIRN: Kompania e bashkëshortes së tij punon për qeverinë e Shqipërisë dhe Serbisë

Kompania ligjore e Cherie Blair ka marrë qindramijëra euro duke përfaqësuar qeveritë në Shqipëri dhe...

Nga Roland Qafoku

10 pikëpyetje të dosjes “McGonigal dhe Shqipëria”

Mallkimi i qeverive shqiptare pas vitit 1990 kanë qenë ngjarjet e paparashikuara. Ndër to renditen...

Agron Gjekmarkaj

Barbaria e akuzave të ndresjellta dhe urrejtja qytetare!

Nuk ka një vend të dytë në Europë që ta ketë zhvleftesuar fjalen politike aq...

Nga Artur Ajazi

Pse për “skandalet” e Ramës, bëhet kaq zhurmë…

Sikur të ishim kapur fort (dhe jo kalimthi) pas skandaleve të politikanëve, mendoj se ato...

Nga Astrit Patozi

Kartat e djegura që (s’)na përfaqësojnë

Kryeministri Rama përmendet 14 herë në akuzën e një zyrtari të lartë të FBI, i...

Mero Baze

Të gjitha gënjeshtrat rreth historisë shqiptare të ish zyrtarit të FBI

Ndërkohë që i biri i Sali Berishës po dilte nga dera e SPAK dhe po...

Nga Ylli Pata

Pse qëllimi nuk ishte të pyetej Edi Rama por të sfumohej lajmi më i madh i ditës

Bllokimi i foltores dhe ndalimi i punës së Kuvendit tashmë është një model shabllon i...

Nga Artur Ajazi

E, ç’i kanë bërë dhe ç’po i bëjnë akoma këtij vendi…

E enjtja ishte “ e Parlamentit”. Dhe kur të gjithë mezi prisnin të shihin miratimin...

Preç Zogaj

Berisha duhet të turpërohet dhe t’i kërkojë falje Bashës

Preç Zogaj ka folur për debatin e fundit në vend, që lidhet me zyrtarin e...

Eduard Zaloshnja

Tre bashkitë që synon PBDNJ

Dje Sali Berisha dhe Vangjel Dule nënshkruan një marveshje bashkëpunimi për zgjedhjet lokale, sipas së...

Nga Eduard Zaloshnja

Anti-rus para pensionit, pro-rus pas pensionit…

Ish shefi i kundërzbulimit të FBI-së, Çarls MekGonigal, përballet me dy padi të ndryshme penale...