MENU
klinika
Analiza për konfliktin në PD

Pëllumb Kulla: Lëreni bashkimin, se ka për të plasur gjaku

Ben Andoni

Edhe Makiaveli shqiptar, Konica, nuk ka se çfarë t’i bëjë PD-së

Ajo që të bën ta sfidosh Konicën në kohën tonë është pikërisht saktësia e mendimit...

Nga Aranit Muraçi

Një grua përballë Edi Ramës?!

Partia Demokratike pas dorëheqjes taktike të Lulzim Bashës do të kërkojë një lidership të ri,...

Nga Agron Gjekmarkaj

Gjesti i Lulzim Bashës meriton respekt!

Lulzim Basha mbajti pergjegjësi ! Ai u dorhoq pas 9 viteve të drejtimit të kesaj...

Artan Fuga: Ishte shkarkim!

Analiza: Z.Lulzim Bashën e dorëhoqën

Dorëheqja e Lulzim Bashës nga kreu i PD-së, për akademikun Artan Fuga, ishte e detyruar...

Mentor Nazarko

U mbyt nën hijen e atij që e krijoi si politikan

Dorëheqja e Lulzim Bashës nga kreu i PD-se zyrtare, menjëherë pas humbjes së zgjedhjeve të...

Dorëheqja e Lulzim Bashës

VOA: Përplasja me Berishën shënoi dhe fillimin e fundit të tij

Në Shqipëri, kryetari demokrat Lulzim Basha dha sot dorëheqjen nga drejtimi i forcës kryesore politike...

Mero Baze

Lulzim Basha lë Sali Berishën zbuluar përballë SHBA dhe Evropës

Lulzim Basha ka dhënë sot dorëheqjen nga posti i kryetarit të Partisë Demokratike, për t’i...

Skënder Minxhozi

Nëntë vjet varavingo, për t’u rikthyer tek Sali Berisha!

Lulzim Basha i ka dhënë fund më në fund agonisë së vet politike. Por jo...

Analiza nga BIRN

Pse çmimi i energjisë në Shqipëri fryhet nga koncesionet

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja Balluku duket se po përhap panik, jo shumë të arsyeshëm...

Nga Skënder Minxhozi

Kohë lufte, kohë vendimesh të pazakonshme

A mund të ketë një logjikë normale veprimi dhe sjelljeje, kur kohët janë anormale?! Aq...

Edi Rama

Një keqkuptim i madh

Ndoshta jam unë gabim kur mendoj se hyrja në debat me komentues që flasin pa...