MENU
klinika
Papunësi e krizë financiare

Mijëra shqiptarë ikën dhe hoqën dorë nga vendi i tyre

Nga Kimete Berisha

Shtatë shenjat e Kijametit

1. Koha po kalon shpejt. 2. Injorantët po i mbisundojnë të mençurit. 3. Marrëzia u...

Analiza e REL

A është ky viti kur BE i jep fund varësisë nga Rusia?

Shqetësimet e Bashkimit Evropian për reduktime të rrymës – si pasojë e zvogëlimit të eksporteve...

Nga Enkelejd Alibeaj

Dy fjalë për demokratët dhe shqiptarët, për vitin e “zi” 2022 dhe atë që na pret

2022! Ky ishte një vit i vështirë për demokratët dhe pa dyshim një nga më...

Mero Baze

Drejtësia po mban gjallë frontin e Berishës kundër Perëndimit në Shqipëri

Viti që lamë pas është përpjekja e parë institucionale për krijimin e një fronti anti-perëndimor...

Ylli Pata

Vota e diasporës rrëzohet në Kushtetuese

Gjykata Kushtetuese ka refuzuar kërkesën e disa shoqatave të diasporës, për të intepretuar ligjin themeltar...

"Berisha, hipoteka e pushtetit të Ramës!"

Viti 2022/ Vangjeli: Rakia e Mziut s’dezinfekton plagën në PD!

8 janari, është një datë e rëndësishme në kalendarin politik të 2022, për të cilën...

Nga Roland Bejko

Dreka e funditvitit, dreka e gabuar, dreka e turpit

Ka ardhur koha t’i jepet fund spektaklit banal që luhet brenda PD-së. Një vit të...

Nga Eduard Zaloshnja

2 plus 2 nuk janë baraz me 4 elektoralisht

Fill pasi publikova dje një sondazh që tregonte se votat e përkrahësve të PD-së ishin...

Nga Ylli Pata

Nga 8 janari i qysqive te grushti para liderëve të BE: Radiografia e luftës së PD

Entuziazmi mediatik për një drekë në Laknas pati nota të forta kryesisht tek mbështetësit e...

Mero Baze

Dëshpërimi i një zaptuesi

Sali Berisha ka bërë sot një përpjekje të dëshpëruar për ta mbyllur këtë vit me...

Nga Ylli Pata

Vis Martinaj apo Svetlana Timofeeva: gara e fortë për njeriun e vitit 2022

Kush e merr trofeun e “njeriut të vitit” për 2022-shin në mbulimin mediatik në Shqipëri?...